sobota, 5 października 2024 04:21

Superpuchar Niemiec - trofeum dla Wolfsburga

Piłkarze VfL Wolfsburg pokonali w rzutach karnych Bayern Monachium 5-4 w meczu o Superpuchar Niemiec. W regulaminowym czasie był remis 1:1. W barwach bawarskiej drużyny do 72. minuty grał Robert Lewandowski.

Prowadzenie Bayernowi w 49. minucie dał Holender Arjen Robben. Wolfsburg, grający przed własną publicznością, do końca walczył o wyrównującego gola. Starania przyniosły efekt w 89. minucie. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony w drugiej połowie Duńczyk Niklas Bendtner.

W meczu o Superpuchar nie jest rozgrywana dogrywka. Gospodarze rzuty karne wykonywali bezbłędnie, natomiast z podopiecznych Josepa Guardioli w drugiej kolejce pomylił się Hiszpan Xabi Alonso.

W 74. minucie w barwach Bayernu zadebiutował Arturo Vidal, pozyskany w lipcu z Juventusu Turyn za 37 mln euro. Chilijczyk już po ośmiu minutach został ukarany żółtą kartką.

Kolejny sezon niemieckiej ekstraklasy rozpocznie się 14 sierpnia, kiedy Bayern podejmie Hamburger SV.