piątek, 4 października 2024 16:13

Piłkarskie MŚ kobiet - Amerykanki w finale

Reprezentacja USA awansowała do finału rozgrywanych w Kanadzie piłkarskich mistrzostw świata kobiet. We wtorkowym półfinale pokonała Niemcy 2:0 (0:0). Rywala Amerykanek wyłoni środowy mecz broniących tytułu Japonek z Angielkami.

Spotkanie w Montrealu rozstrzygnęło się w drugiej połowie. Do przerwy bramki nie padły.

Przełomowym wydarzeniem był rzut karny, którego w 60. minucie nie wykorzystała Celia Susic. To pierwsza "jedenastka" zmarnowana przez Niemki w historii mundialu. Poprzednich 17, w tym pięć w zakończonym karnymi ćwierćfinale z Francuzkami, zamieniły na gole.

W 69. podobnej szansy nie zmarnowała Carli Lloyd i z 11 metrów trafiła do siatki. Wynik ustaliła sześć minut przed końcowym gwizdkiem Kelley O'Hara.