piątek, 4 października 2024 08:20

Ekstraklasa piłkarska - GKS Bełchatów pierwszym spadkowiczem

Piłkarze PGE GKS Bełchatów po remisie z Koroną Kielce 2:2 są pierwszym spadkowiczem z ekstraklasy. W trudnej sytuacji jest Zawisza Bydgoszcz, który we wtorkowym spotkaniu 36. kolejki bezbramkowo zremisował z Piastem Gliwice.

Żeby zachować szanse na pozostanie w ekstraklasie, zespół z Bełchatowa musiał pokonać Koronę. Końcówka spotkania w Bełchatowie miała dramatyczny przebieg. Do 90. minuty był remis 1:1, który oznaczał spadek podopiecznych Kamila Kieresia. Nadzieje na pozostanie w ekstraklasie odżyły w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, kiedy do bramki gości po strzale głową trafił Paweł Baranowski. Jednak niespełna dwie minuty później również głową gospodarzy pogrążył Olivier Kapo.

Natomiast pewna utrzymania Cracovia pokonała przed własną publicznością Ruch Chorzów 1:0 po strzale głową w 20. minucie Piotra Polczaka. Tym samym "Pasy" zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie spadkowej.

Z kolei "Niebiescy", mimo porażki, mogą być pewni utrzymania w ekstraklasie. Po wtorkowych meczach w tym gronie jest też Podbeskidzie i Piast. Ekipa z Bielska-Białej pokonała na własnym stadionie Górnika Łęczna 1:0 po trafieniu w drugiej minucie doliczonego czasu gry Bartłomieja Koniecznego. Dzięki temu zwycięstwu "Górale" mają 27 punktów. Z kolei zespół z Łęcznej z 24 oczkami znajduje się na pozycji barażowej.

Taki sam dorobek zgromadził Zawisza, który bezbramkowo zremisował z Piastem. Ten wynik zapewnił drużynie z Gliwic utrzymanie, ponieważ ma na koncie 28 punktów. Wydaje się, że drugie miejsce spadkowe zajmie Zawisza lub Górnik Łęczna, które mają po 24 pkt. Jednak tylko punkt więcej ma na koncie Korona.

W środę odbędą się cztery mecze grupy mistrzowskiej. Prowadzący w tabeli Lech Poznań zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Z kolei wicelider Legia Warszawa zmierzy się w Gdańsku z Lechią. Wisła Kraków podejmie Śląsk Wrocław, a Pogoń Szczecin zagra przed własną publicznością z trzecią w tabeli Jagiellonią Białystok.

Następna, ostatnia kolejka w tym sezonie, odbędzie się w piątek (grupa spadkowa) i w niedzielę (grupa mistrzowska).