Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 28 września 2024 10:27
Reklama KD Market
Reklama

76. Bal Amarantowy Legionu Młodych Polek. Przedstawiamy debiutantki

76. Bal Amarantowy Legionu Młodych Polek. Przedstawiamy debiutantki
Bal Debiutantek to wydarzenie towarzyskie z 76-letnią tradycją. Impreza, organizowana corocznie przez Legion Młodych Polek, zmienił swój profil w porównaniu z pierwszym balem, zwanym także Balem Amarantowym. Ciągle jednak w jego tle pozostaje pomoc, a nazwa organizacji – Legion Młodych Polek – do dziś jest symbolem zjednoczonej siły.

Balu Debiutantek ciągle cieszy się ogromnym powodzeniem wśród Polonii. Tegoroczne debiutantki od kilku miesięcy spotykały się, by pod okiem fachowców uczyć się nie tylko tańca, gracji w ruchach, eleganckiego chodzenia, ale również, by uzyskać wiedzę o kraju ich rodziców i dziadków.  Kulminacyjny moment nastąpi w sobotę 7 marca 2015 r.

Oto tegoroczne debiutantki:

/a> Natalia Bafia


Natalia Bafia
Natalia od paru lat marzyła o uczestnictwie w Balu Amarantowym, o ty, by dołożyć swą cegiełkę do potrzeb polskiego społeczeństwa, a także, by brać czynny udział w pracy Legionu. Natalia jest uczennicą Niles West High School; jej rodzice Stanisław i Elżbieta Bafia cieszą się z jej szkolnych wyróżnień: High Honor Roll i ukończenia celująco sobotniej polskiej szkoły. W szkole udziela korepetycji, bierze udział w grupowych debatach literackich, matematycznych; gra w tenisa, lubi tańczyć. Gra doskonale na fortepianie i na skrzypcach. Przede wszystkim jest szczęśliwą, że jest Polką. Jej podróże do Polski, spotkania rodzinne i poznanie wielu polskich tradycji w różnych regionach Polski, dodają jej sił, tym bardziej, że zamierza zostać prawnikiem.

Aneta Barbara Ciepiela
O Balu Debiutantek opowiedziała jej babcia była prezeska legionu Barbara Poniatowska- Ciepiela. Debiut jej siostry Diany w 2007 r. królowej balu, spotęgował marzenia zostania debiutantką, a także przyczynienia się do sukcesu balu poprzez zebranie dużej sumy na potrzeby legionu. To właśnie jej babcia, sybiraczka, otrzymała niegdyś w jednej z paczek od legionu wysyłanych dla uchodźców II wojny światowej w Afryce piękny płaszczy z karteczką w kieszeni , na której było napisane „LMP Chicago”. Po II wojnie światowej jej dziadkowie emigrowali do USA.

/a> Aneta Barbara Ciepiela


Rodzice Anety, Wiesław i Barbara Irena Ciepiela, urodzeni w tym kraju, zdecydowali wychować swoje dzieci tak, jak i ich wychowano. A więc sobotnia polska szkoła im. Maksymiliana Kolbe, polskie harcerstwo i jego grupa artystyczna Wichry. Dyplom maturalny z wyróżnieniem otrzymała w 2014 r. Rodzicom i babci zawdzięcza poznanie bohaterskich wyczynów i wielkiego patriotyzmu swoich przodków. Od czterech lat prowadzi drużynę harcerek – Turnie, jest mentorką i przykładem dla dwudziestu dziewcząt. Uczennica ostatniego roku liceum Walter Payton College Prep., otrzymała AP Scholar with Honor, National Honor Society, High Honor Roll , jest członkiem organizacji Habitat for Humanity. W National Honor Society bierze udział w projektach społecznych, założycielka Polskiego Klubu, udziela korepetycji, jest sportsmenką. W wolnych chwilach gra na pianinie, a w lecie cieszy się pływaniem. Dalsze studia i kontynuacja pracy charytatywnej oraz jej rola w polskim harcerstwie, to cele, do których dąży i które sprawiają jej ogromną satysfakcję.

Andżelika Józefina Solus

/a> Angelica Józefina Solus


Rodzice Andżeliki, Jan i Renata Solus, zadbali o to, by ich córka wyniosła z domu historię i tradycje regionu Podhala skąd pochodzą. Jako góralka dołącza do rodzinnego zaangażowania w życie społeczne Związku Podhalan w Ameryce Północnej, w której jej dziadek, Antoni Plewa oraz mama pełnili funkcje VP, a ciocia, Anna Garbacz, jest prezeską Koła Ostrowsko. Swojej babci Katarzynie Plewie codziennie dziękuje za strój góralski, w którym reprezentuje górali przy różnych okazjach, a także tańcząc zbójnickiego i śpiewając ,,Góralu, czy ci nie żal”. Jest studentką Robert Morris University, studiuje handel, by zostać profesorem oraz mieć przytulną własną kawiarenkę, w której goście będą mogli obejrzeć zdjęcia polskich gór. Na uczelni udziela się w Delta Phi Epsilon i w 5K Runner Club. Z wielkimi emocjami przyznaje, że mimo iż nie urodziła się w Polsce, płynie w niej polska krew, a „kiedy tańczę polskie tańce, jestem dumna ze swego pochodzenie i dzielnego narodu polskiego”.

Giavanna Wojciechowski Moran

Giavanna, córka Cindy Wojciechowski Ritchie,

/a> Giavanna Wojciechowski Moran


wychowuje się w dwóch kulturach, z których czerpie siłę potrzebną zarówno do nauki, jak i życia społecznego. Jest studentką Loyola University; otrzymała nagrody National Society of Collegiate Scholars i Dean Scholarship. Czasami bierze udział w zebraniach Klubu Polskiego, ale jej zamiłowanie to jazda konna, piłka nożna, oglądanie NFL Dallas Cowboys i Chicago White Sox. Pracuje charytatywnie w szkołach publicznych w Chicago, udziela się w Cheerleading Group pod nazwą ,,Ultimate Athletics”, gdzie ma okazję na zagospodarować swoją energię. Bal Debiutantek będzie dla niej dużym przeżyciem, a złożony ukłon przed Polonią i rodziną pozostanie wydarzeniem. Giavanna życzy LMP dalszych sukcesów i ciągłości działania.

Katherine Marie Szymski
Jest uczennicą ostatniej klasy liceum Warrenville South. Swoją aktywnością ztara się zarazić młodszych kolegów do pracy społecznej na rzecz szkoły. Otrzymała National Honores Society i Volleyball MVP. Jest pochłonięta pracą w Student Council i Key Club a najbardziej lubi Fashion Club, w którym ocenia style i kolory. Chce zostać wysoko wykwalifikowaną pielęgniarką.

/a> Katherine Marie Szymski


Jest to także marzenie jej rodziców - Marka i Karen Szymski. Katherine udziela korepetycji i działa w różnych organizacjach, m.in. pomaga bezdomnym, opuszczonym i biednym rodzicom. Gra w koszykówkę i softball, bardzo lubiana przez rówieśników. To po rozmowie z rodzicami zdecydowała się na udział w Balu Debiutantek widziąc w tym swoją szansę na pomoc legionowi. Jak twierdzi, w środowisku polskim czuje się wspaniale i z dumą podkreśla swe pochodzenie, a także historyczne obchody oraz piękne tradycje narodowe i ludowe. Zaprasza i zachęca do wzięcia udziału w Balu Debiutantek całą Polonię.

Dagmara Natalia Nowicka
Dagmara to zapalona sportsmenka, tryskająca energią, zręcznością w piłce nożnej, z gry, w którą czerpie ogromną przyjemność. Czasem w swojej drużynie występuje, jako cheerleaderka. Uczennica ostatniego roku liceum East Leyden zamierza zostać nauczycielką przedszkolaków, których talenty chce rozwijać. Z dumą podkreśla ukończenie sobotniej polskiej szkoły (8 lat) i ogromną troskę ojca, Rafała Andrzeja Nowickiego, by wzbogacić jej język polski, pozanć bohaterstwo i historię narodu polskiego.

/a> Dagmara Natalia Nowicka


Mama, Małgorzata Nowicka, z którą chętnie piecze ciastka i chodzi na zakupy, i z którą zawsze rozmawia po polsku, zadbała o przekazanie jej polskich tradycji. Swój ukłon z podziękowaniem złoży rodzicom, Polonii i niestrudzonych legionistkom z ich pracę włożoną w pomoc bliźniemu.

 

 

 

 

 



/a> Lori Hilson Cioromski


Lori Hilson Cioromski
Przewodnicząca Balu Debiutantek  Lori Hilson Cioromski serdecznie zaprasza na bal, by na nim rozsmakować się w staropolskiej tradycji i elegancji oraz uścisnąć dłoń szczęśliwej debiutantki, a swą obecnością, pomóc innym. Lori będąc żoną Polaka, Huberta Cioromskiego, właściciela znanej firmy Troy Realty i synową śp. Grażyny Cioromskiej, prezeski i działaczki legionu, włączyła się w szeregi legionu i w działalność polonijną. Uzyskała dyplom Bachelor Science in Marketing na Loyola University w Chicago. Jest prezydentem firmy TH Hilson Co. specjalizującej się w rozprowadzeniu środków chemicznych. To także bardzo zasłużona wolontariuszka, która za swoją prace otrzymała wiele wyróżnień: w 2014 Most Powerful & Influential Women Awards od IL Diversity Council oraz NAWBO Chicago’s 2012 Business Women of the Year Awards, NAWBO Chicago’s 2011 Member of the Year Award, Emergency Fund’s 2011 Heart of Community Award, 2010 Enterprising Women of the Year i w 2008 The Busisness Ledger’s Entrepreneur Excellence Growth Award. Jest prezeską organizacji 501C3 NAWBO Spirit Foundation, która wspiera przedsiębiorcze kobiety. Mimo rozlicznych zajęć na pierwszym miejscu jest zawsze rodzina. Państwo Cioromscy mają sześcioro dzieci; to im Lori poświęca swój wolny czas.

/a> Bogdan Chmielewski


Bogdan Chmielewski
Mistrzem ceremonii tegorocznego balu będzie prezydent i szef Zarządu Polsko–Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, największej etnicznej firmy pożyczkowej w USA.
Bogdan Chmielewski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego wraz a żoną, miał zaszczyt gościć w głównej siedzibie PSFCU. Mieszka w East Rutherford, w New Jersey z żoną Anną i czwórką dzieci.

Mary Sandra Anselmo
Obecna prezeska legionu to godna podziwu wolontariuszka, związana z różnymi organizacjami, szkołami, aktywna w polityce i w pomocy chorym. Dzięki pozytywnemu podejściu do życie i determinacji, a także pogłębianiu wiedzy o chorobach reumatycznych młodzieży, pomaga finansowo fundacji zdrowotnej, a emocjonalnie także swoim bliźniakom, Henry’emu II i Christopherowi, zmagającym się z tą chorobą.

/a> Mary Anselmo
fot.Andrzej Baraniak


Pracowała we władzach miasta Chicago, a od wielu lat pełni funkcję Chief Deputy Clerk of Training & Development. Czuwa nad problemami osób upośledzonych, walczy o ich prawa i opiekę. Legion Młodych Polek to jej drugi dom od czasu, kiedy debiutowała na nim, jako królowa balu.

Bal Debiutantek odbędzie się w Hotelu Hilton & Towers 7 marca 2015 r.
Więcej informacji u Bożenny Haszlakiewicz tel. (847) 902-0406
Bilety: Mira Link tel. (847) 209-4720

Oprac. Barbara Poniatowska-Ciepiela

Zdjęcia: arch. LMP

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama