środa, 25 września 2024 02:20

Drugie zwycięstwo Bears

W drugim meczu sezonu wstępnego futboliści Chicago Bears pokonali na Soldier Field Jacksonville Jaguars 20 :19. Do pokaźnej listy kontuzjowanch w zespole trenera Marca Trestmana dołaczyli Kyle Fuller i Zach Miller.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała sukcesu Bears, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na powstrzymanie wyjątkowo dobrze usposobionego quarterbacka Jaguars Chada Henne. To głównie dzięki jego zagraniom goście po pierwszej kwarcie objęli prowadzenie 13 : 0.

Optymistyczne było otwarcie drugiej kwarty. Przyłożenie Brandona Marshalla zmiejszyło deficyt do sześciu punktów, jednak dwa kolejne kopnięcia gości powiększyły ich przewagę do 19 : 7.

Na szczęście w ostatniej odsłonie, gdy do końca pozostało niespełna osiem minut gry, skuteczne akcje dwóch rezerwowych runningbacks rozstrzygnęły losy meczu. Ka’Deem Carey zagraniem za sześć punktów dał nadzieję na sukces, a Senorise Perry, na niespełna minutę przed upływem czasu, kolejnym przyłożeniem tę nadzieję urzeczywistnił.

Duży współudział w obu akcjach miał Jordan Palmer. W pojedynku o pierwszego zmiennika Jaya Cutlera wypadł on zdecydowanie korzystniej od Jimmy Clausena. I gdyby dzisiaj Marc Trestman musiał dokonać wyboru, to pewnie postawiłby na Palmera. Ale przed Bears jeszcze dwa kontrolne spotkania z Seattle Seahawks i Cleveland Browns i pewnie dopiero one rozstrzygną, kto będzie drugim rozgrywającym.

Po raz pierwszy przed chicagowską widownią zaprezentował się Jared Allen. Powrócił do kilkudniowej dyskwalifikacji Martellus Bennett. Jeden i drugi nie przebywali zbyt długo na boisku, stąd ocena ich przygotowania do sezonu musi być odłożona do kolejnych spotkań.

Przykrym akcentem czwartkowego pojedynku były kontuzje Kyle Fullera i Zacha Millera. Obaj w pierwszym meczu z Philadelphia Eagles zebrali bardzo pozytywne recenzje. Mieli szansę, by je powtórzyć. Niestety urazy okazały się na tyle groźne, że musieli opuścić boisko w asyście klubowych lekarzy.

Fuller i Miller dołączyli do długiej listy kontuzjowanych, na której znajdują się m. in. Marquess Wilson, Chris Conte, Craig Stelz, Jordan Mills, Dante Rosario.