W szczytowym okresie, we władaniu Hollingera znajdowały się m.in. Chicago Sun-Times, Jerusalem Post, brytyjski Daily Telegraph i National Post w Kanadzie, kraju rodzinnym Blacka. (Przed kilkoma laty 68-letni Black zrzekł się kanadyjskiego obywatelstwa, by zostać członkiem brytyjskiej Izby Lordów).
Decyzja komisji papierów wartościowych i giełd (Securities and Exchange Commission) została wydana po apelacji Blacka od wyroku z października 2012 r. nakazującego mu zwrot 6,1 mln. Przed rokiem były dyrektor opuścił więzienie po odsiedzeniu wyroku za oszustwa i utrudnianie procedury sądowej.
Suma 4,1 mln ma wpłynąć na konto Chicago Newspaper Liquidation Corp., kompanii wcześniej znanej jako Sun-Times Media Group, która była następcą Hollinger International w Stanach Zjednoczonych.
W 2007 r. Black został uznany winnym zawiązania spisku z partnerem Davidem Radlerem i innymi członkami zarządu celem wyprowadzenia milionów dolarów pochodzących ze sprzedaży gazet należących do likwidowanego imperium.
W późniejszym postępowaniu sądowym dwa punkty aktu oskarżenia zostały unieważnione, a wyrok 87 miesięcy pozbawienia wolności skrócony do 42 miesięcy. Black odsiedział 37 miesięcy i w maju 2012 r. wyszedł na wolność. Obecnie mieszka w Toronto.
(ak)