Kwiek urodził się 2 lutego 1945 r. w Warszawie. W latach 1963–1970 studiował na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Oskara Hansena oraz prof. Jerzego Jarnuszkiewicza, u którego uzyskał dyplom. W latach 1970-1988 pracował wspólnie z Zofią Kulik, tworząc duet artystyczny KwieKulik. Razem prowadzili Pracownię Sztuki Działań, Dokumentacji i Upowszechniania.
Jak wskazano na stronie Culture.pl, do najbardziej charakterystycznych działań KwieKulik należą "Działania z Dobromierzem" (1972-1974), seria czarno-białych fotografii oraz kolorowych slajdów, dokumentująca różne kombinacje umiejscawiania niemowlęcia - syna artystów, m.in. w kręgach cebuli czy widelców, w muszli klozetowej, zmierzająca do wyczerpania możliwości pozostających do ich dyspozycji, ale przede wszystkim ujawniająca te możliwości oraz funkcjonowanie sztuki z życiu codziennym.
W 1987 r. duet KwieKulik zakończył działalność artystyczną. "Od tego czasu Kwiek tworzył indywidualnie, w swoich działaniach i performansach odnosząc się do aktualnej kondycji świata artystycznego i statusu sztuki we współczesności. Z czasem wykształcił autorską formę performatywną, którą sam nazywał +appearance+ (pojawianie się) " – wskazano na portalu Culture.pl.
W 1988 r. Kwiek doprowadził do powstania Stowarzyszenia Artystów Sztuk Innych (SASI). W 1994 i 2001 r. był pomysłodawcą i organizatorem z ramienia SASI dwóch edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pojawień się i Wyglądów w Muzeum Narodowym w Warszawie.
W latach 90. wzbogacił repertuar swych zajęć o tradycyjne malarstwo sztalugowe. W ostatnich latach życia Kwiek zajmował się klasycznym w historii sztuki tematem roślin i ogrodu. "Motyw przyrody stał się dla niego motywem niemal wanitatywnym – przypominającym o chwilowości i ulotności życia, ciągłej zmianie i stanie wykorzenienia charakteryzującym dzisiejszy +Zeitgeist+" – czytamy.
Przemysław Kwiek zmarł 28 listopada.(PAP)