sobota, 12 października 2024 19:19

Piłkarska LN - zwycięstwa Chorwacji i Hiszpanii

Polscy piłkarze w 3. kolejce Ligi Narodów przegrali w Warszawie z Portugalią 1:3. W drugim meczu grupy A1 Chorwacja wygrała w Zagrzebiu ze Szkocją 2:1, a w najciekawszym meczu grupy A4 Hiszpania pokonała Danię 1:0.
  • Źródło: PAP
Chorwacja pokonała Szkocję i zajmuje w grupie A1 drugie miejsce fot. Antonio Bat/EPA-EFE/Shutterstock

W Zagrzebiu pierwsi z gola cieszyli się goście, którym w 33. minucie prowadzenie dał Ryan Christie. Już trzy minuty później wyrównał Igor Matanovic, a w 70. zwycięskiego gola strzelił Andrej Kramaric.

W tabeli z kompletem dziewięciu punktów prowadzi Portugalia. Chorwacja ma sześć, a Polska trzy. Biało-czerwoni na inaugurację pokonali na wyjeździe 3:2 Szkocję, która bez punktu zamyka zestawienie.

Kolejne spotkania grupy A1 zostaną rozegrane we wtorek. Wtedy Polska podejmie Chorwację, a Portugalia zmierzy się na wyjeździe ze Szkocją.

W grupie A4 z siedmioma punktami prowadzi Hiszpania, która wygrała u siebie z Danią 1:0 i wyprzedza ją o punkt. Mistrzom Europy zwycięstwo w 79. minucie dał Martin Zubimendi.

Po wygranej 2:0 u siebie ze Szwajcarią (0 pkt) trzecia jest Serbia (4 pkt). Gospodarze objęli prowadzenie tuż przed przerwą, po samobójczym trafieniu Nico Elvediego. W 61. minucie wynik ustalił Aleksandar Mitrovic.

Zwycięzcy i wicemistrzowie grup najwyższej dywizji wezmą udział w ćwierćfinałach (20-25 marca). Lepsi z tych dwumeczów zakwalifikują się do turnieju Final Four.

Natomiast zespoły z ostatnich miejsc w grupach dywizji A spadną bezpośrednio do dywizji B, a drużyny z trzecich lokat w grupach dywizji A zagrają baraże z wicemistrzami grup dywizji B.

W sobotę rywalizowano też w dwóch grupach dywizji C. W grupie C2 na czele z dziewięcioma punktami jest Rumunia, która pokonała u siebie Cypr 3:0. Trzy punkty mniej od lidera ma Kosowo, po wyjazdowej wygranej z Litwą 2:1.

W grupie C3 nie padła żadna bramka. Wynikami 0:0 zakończyły się mecze Bułgaria - Luksemburg i Białoruś - Irlandia Północna. W tabeli po pięć punktów mają Białoruś i Bułgaria. Cztery zgromadziła Irlandia Północna, a jeden ma Luksemburg.