sobota, 28 września 2024 15:20

Czołowi lekkoatleci Natalia Kaczmarek i Konrad Bukowiecki wzięli ślub

W sobotę czołowi polscy lekkoatleci Natalia Kaczmarek i Konrad Bukowiecki wzięli ślub. Uroczystość weselna odbyła się na Mazurach. Biegaczka zapowiadała wcześniej, że po ślubie przyjmie nazwisko męża, bo Kaczmarek-Bukowiecka brzmi za długo.
  • Źródło: PAP
Natalia Kaczmarek i Konrad Bukowiecki stanęli na ślubnym kobiercu fot. Facebook/Bieganie.pl

Kaczmarek i Bukowiecki zaręczyli się w czerwcu 2023 roku, a ślub zaplanowali po igrzyskach w Paryżu, na których zawodniczka zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m. Był to jedyny krążek lekkoatletycznej ekipy biało-czerwonych w stolicy Francji.

W tym roku pochodząca z Drezdenka 26-letnia Kaczmarek pobiła 48-letni rekord Polski na 400 m Ireny Szewińskiej. W dorobku ma trzy medale olimpijskie, bo oprócz brązu z Paryża wywalczyła w Tokio w 2021 roku złoto w sztafecie mieszanej oraz srebro w sztafecie 4x400 m kobiet. Na swoim koronnym dystansie jest mistrzynią Europy i wicemistrzynią świata.

Starszy od niej o rok Bukowiecki pochodzi ze Szczytna, uprawia pchnięcie kulą. W młodszych kategoriach wiekowych zdobywał złote medale mistrzostw świata i Europy, natomiast w karierze seniorskiej został wicemistrzem Europy w Berlinie w 2018 roku. Na igrzyskach w Paryżu nie awansował do finału.