O jedynej legalnej polskiej telewizji w Stanach Zjednoczonych rozmawiamy z przedstawicielem firmy Sling, Rafałem Stykowskim
Na łamach „Dziennika Związkowego” witamy Rafała Stykowskiego, prezesa firmy RadarSat oraz przedstawiciela Sling TV na Amerykę Północną; człowieka, który w Ameryce o polskiej telewizji wie wszystko. Dzięki naszym spotkaniem dowiadujecie się coraz więcej o polskiej telewizji Sling.
– Chyba każdy z państwa, kto mieszka długo w Ameryce i chciał mieć polską telewizję, musiał się otrzeć o Dish Network. Przez długie lata to była jedyna forma i sposób oglądania tej polskiej telewizji. Mogliście Państwo za pomocą satelity mieć dostęp do siedmiu czy nawet ośmiu polskich kanałów. Przez kolejne lata świat się zmienił, powstał internet i dzięki temu możemy w tej chwili mieć dużo więcej polskich kanałów telewizyjnych. Dish Network ma 14 satelit, nie tylko platformę Sling, ale też ma sieć 5G Boost Mobile. Zdecydowanie jest to korporacyjny gigant, który radzi sobie całkiem nieźle na rynku medialnym w Stanach Zjednoczonych.
Coraz więcej osób szuka telewizji, którą można ze sobą zabrać w dowolne miejsce i to oferuje właśnie telewizja Sling.
– Tak, decydując się na telewizję Sling nie trzeba już instalować anten satelitarnych na dachach. Dziś wystarczy ściągnąć aplikację i zainstalować ją na swoim Smart TV lub smartfonie, tablecie. Wystarczy mieć aplikację, dostęp do internetu, a przecież każdy z nas ma internet w swoim telefonie. Wystarczy po prostu mieć telefon, żeby móc oglądać telewizję. Ja to podkreślam wiele razy. Często korzystam z telewizji Sling nawet na pokładzie samolotu, bo w każdym samolocie w dzisiejszych czasach jest internet i za pomocą tego internetu na pokładzie samolotu mogę sobie nadrobić zaległości w oglądaniu różnych programów czy seriali. Co więcej – w Sling możemy się cofać, także jeżeli ktoś nie miał czasu czegoś obejrzeć, to za pomocą właśnie tej funkcji można cofnąć dany program i obejrzeć go od nowa czy kontynuować oglądanie.
Porozmawiajmy o cyfrach. Ile polskich kanałów jest w tej chwili dostępnych na platformie z polskim pakiecie?
– Mamy 300 kanałów, z czego 25 polskich. Oglądania jest pełno. Każdy na pewno znajdzie dla siebie coś ciekawego do oglądania. Ja generalnie koncentruję się na programach informacyjnych, ale oczywiście macie też Państwo programy rozrywkowe, kulinarne czy filmowe. Oczywiście na Sling możemy znaleźć wiele kanałów sportowych. Pamiętajmy, że to jest jednak platforma amerykańska i głównie są tam programy amerykańskie. Są też kanały dla dzieci, jak Disney i wiele innych, w tym także po polsku.
A co z odbiorem? Wiele osób skarży się, że ich telewizja zacina się, znikają kanały?
– Często się tak dzieje, gdy ludzie zamawiają szemrane telewizje gdzieś tam z Rosji. I mimo, że mają najlepszy internet, to ich telewizja i tak będzie się zacinała. Dzieje się tak głównie dlatego, że ich serwery znajdują się w Rosji. I to nie chodzi o to, jak szybki będziecie mieć internet, bo to nie o wasz internet chodzi. Chodzi o przepustowość tego internetu, który oni mają. Więc jeżeli nie mają na tyle szerokiego pasma i przepustowości internetu, to się zacina. Zwróćcie uwagę Państwo, że podobnie jak telewizja Sling, również nie zacina się Netflix czy YouTube, bo ich serwery również znajdują się USA i nie musimy się obawiać ani wirusów, ani tego, że ktoś może wykraść dane z naszych stron, gdyż do oglądania pirackiej telewizji używacie tego samego internetu, co np. do logowania się do banku.
Zatem podsumujmy – Sling jest jedyną, powtórzmy to po raz kolejny, legalną polską telewizją dostępną w Stanach Zjednoczonych. Mówiliśmy, ile programów jest w polskim pakiecie, ale w sumie Sling liczy około 2 tysięcy kanałów, jeżeli byśmy tylko chcieli wykupić wszystkie. I co ważne, te pakiety można w dowolny sposób konfigurować.
– Jeżeli zależy Wam na kanałach sportowych, można tych kanałów zamówić więcej. Jeżeli zależy Wam na dostępie do serwisów premium, gdzie będą najnowsze produkcje hollywoodzkie, można dokupić tych kanałów więcej. Ponadto mając aplikację Sling, można z dużymi zniżkami korzystać z dodatkowych serwisów.
Ile kosztuje telewizja Sling?
– Sling TV można mieć już w domu za jedyne $20 miesięcznie. To są, powiem szczerze, żadne pieniądze plus podatek (jeśli ktoś mieszka w Chicago). Sling działa na terenie całych Stanów Zjednoczonych.
Na ile trzeba podpisać kontrakt?
– Nie ma kontaktu. Telewizję Sling możemy kupować z miesiąca na miesiąc. Nie ma żadnego kontraktu.
Ile trzeba zapłacić za urządzenie?
– Dekoder dostajemy za darmo, także w prezencie od nas. Wysyłamy go do Was do domu i nie musicie się martwić, że nie macie Smart TV czy jakiegokolwiek innego urządzenia, które ma aplikację Sling, a taką „apkę” można znaleźć na wielu urządzeniach, które mamy w domu, na przykład PlayStation, Xbox, Smart TV, Roku, Amazon Fire Stick, Apple TV.
Gdzie dzwonić, aby zamówić telewizję Sling?
– Dzwońcie Państwo po prostu do nas, na polską infolinię Sling. Specjalnie dla Was stworzono numer 800-524-0101. Wystarczy podać kilka prostych danych. Spędzicie z nami może ze 3-4 minuty i w tym momencie już będziecie mieli dostęp do TV Sling i będziecie mogli oglądać tak długo, jak będziecie chcieli. Drodzy Państwo, zapraszam gorąco do skorzystania z telewizji Sling – jedynej legalnej polskiej telewizji w Stanach Zjednoczonych: 300 kanałów, z czego kilkadziesiąt polskich, za jedyne $20 na miesiąc i wszystko działa.
Rafał Stykowski, prezes firmy RadarSat oraz przedstawiciel firmy Sling TV na Amerykę Północną był naszym gościem. Dziękujemy za rozmowę.