Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 14 listopada 2024 15:36
Reklama KD Market

Co jest jedyną stałą rzeczą w życiu?

Co jest jedyną stałą rzeczą w życiu?
fot. Pixabay.com

Sprawdź, jakie korzyści odniesiesz, czytając ten tekst? Twój czas jest cenny, zatem sprawdź, czy ten tekst jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego, co jest jedyną stałą rzeczą w życiu? Czy warto chodzić na tzw szkolenia motywacyjne? Jaka metoda własnego rozwoju i zrozumienia swoich emocji jest najbardziej skuteczna?

Jedyna pewna i stała rzecz w życiu to zmiana. Ludzie bardziej boją się zmian niż śmierci. Zmiana jest nieunikniona i albo ona Ciebie zaskoczy, pokona i zmusi do życia w stresie albo Ty przygotujesz się do niej i będziesz każdego dnia świadomie tworzył swoje otoczenie, żyjąc pełnią życia. Uczestnictwo w roli słuchacza w modnych od dawna spotkaniach motywacyjnych, wizyty na kozetce u psychologa lub czytanie odpowiednich książek jest tzw rozwojem osobistym. Wszystkie one w swojej teoretycznej formie są godne uwagi, ale wiem, że niewystarczające. Przedstawię Ci teraz dowód na poparcie tego stwierdzenia.
Jesteś przed zmianą w swoim życiu, która obejmuję na przykład naukę jazdy na nartach.

Co będziesz robił ? Kupisz książki o narciarstwie? Pójdziesz na spotkanie klubu narciarskiego? Porozmawiasz o kolegą, który już jeździ na nartach? Choć to wszystko może być ciekawe to obaj wiemy, że w ten teoretyczny sposób nie zdobędziesz nowych umiejętności. Takie „motywacyjne rozmowy” nie doprowadzą do nabycia nowej umiejętności. Jedyna skuteczna i szybka droga, którą musisz obrać to praktyka, a więc wynajmiesz instruktora i staniesz na łagodnej górze z nartami na nogach. Potem cierpliwie i konsekwentnie będziesz wykonywać wskazówki instruktora ucząc umysł i ciało nowej umiejętności. Zwracam twoją uwagę na moje stwierdzenie: „nauczyć ciało”, bo to ważne, aby zrozumieć, co chcę Ci przekazać.

Nie możesz nie zgodzić się z tym, co napisałem, bo oboje wiemy, że tylko praktyczny trening to jedyna droga do sukcesu. Jestem tego pewny, opierając pewność na swoim doświadczeniu, że taka sama strategia jak w sporcie obejmuje również naukę umiejętności życiowych czyli tzw umiejętności miękkich, w tym: radzenia sobie ze stresem, kreatywność, asertywność, inteligencję emocjonalną i komunikację z innymi. Jeśli powyższy przykład uznasz za niewystarczający, to zadam Ci pytanie: Czy byłeś w sytuacji, kiedy nie zwróciłeś uwagi drugiej osobie na jej złe zachowanie, choć wewnętrznie czułeś złość i stres i chciałeś to zrobić? Albo, inny przykład: gdy zobaczyłeś interesującą osobę i chciałeś ją poznać, ale nie podszedłeś i nie byłeś w stanie powiedzieć do niej żadnego zdania? A wiesz dlaczego tak się stało? Twój umysł zamraża twoje ciało, stoisz w bezruchu, a twoje struny głosowe są tak napięte, że nie możesz wypowiedzieć słowa, bo nie jesteś wytrenowany do takiej sytuacji. Możesz mieć za sobą wiele spotkań tzw rozwojowych i głowę pełną wiedzy, ale ciało nie ruszy z miejsca i nie wypowiesz ani słowa, bo nie jesteś wytrenowany. Czy teraz rozumiesz dlaczego powinieneś trenować?

Jako trener od lat doprowadzam do zmian u wielu wspaniałych osób i grup w oparciu o moją autorską metodę: „Aktywna zmiana nawyków”. To jedyna w swoim rodzaju skuteczna droga do zmiany w twoim życiu bez biernego przesiadywania na wykładach, w bibliotekach czy słuchania godzinami, jak złe wspomnienia z twojego dzieciństwa wywołują skutki w twoim aktualnym życiu. Efekty mojej metody zobaczysz po kilku spotkaniach. Studiowałem psychologię. Uznałem jednak, że tradycyjna psychologia nie spełnia wymogów współczesności, ponieważ skupia się wyłącznie na psychice człowieka, jego emocjach i intelekcie.

Potrzebujemy nowych umiejętności, aby odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości. Potrzebujemy nauczyć swoje ciało nowego działania w nowych sytuacjach i sama wiedza już nie wystarcza. Potrzebny jest trening. Żyjące w prymitywnych warunkach plemię Asaro w Indonezji wyznaje taką zasadę: „Wiedza jest tylko plotką, dopóki nie zamieszka w mięśniach”. Mamy wiedzę, ale brak nam reakcji ciała, aparatu mowy i milczymy w bezruchu. Zatem, jak nauczyć ciało odpowiednich zachowań, gestów i ekspresji adekwatnych do danej sytuacji? Jak w odpowiedni sposób wypowiadać zdania i zareagować na przykład na trudną sytuację w życiu rodzinnym czy zawodowym, aby nie eskalować konfliktu?

A więc, co mam Ci do zaoferowania? Czytając cotygodniowe moje felietony w „Dzienniku Związkowym” poznasz przykłady osób, które zmieniły swoje nawykowe myślenie. Przeczytasz o tym, jak ich związki, życie rodzinne czy własny biznes przeszły metamorfozę, dzięki czemu zaczęli żyć pełnią życia, świadomie niwelując stres. Znajdziesz terminy i miejsca treningów w systemie „Aktywna zmiana nawyków”. Na tych treningach jako uczestnik dostaniesz dużą porcję nowych umiejętności potrzebnych do zmiany. Zmiana, która dotychczas mogła budzić lęk, stanie się twoim dobrym nawykiem pełnym inspiracji i zadowolenia.

Czasem inni wokół nas określają każdy swój dzień mianem „szarej codzienności”, nie dostrzegając wielu możliwości stojacych przed nimi. Ty rozumiejąc mechanizmy relacji międzyludzkich oraz pracując nad sobą już będziesz wiedział, że twoje dni nie są szare.
Pozdrawiam.

Jacek Galus

studiował psychologię, tytuł trenera biznesu zdobył na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Mindfulness Life Coach, NLP Master, hipoterapeuta (terapeutyczny wpływ koni). Prowadzi treningi grupowe i indywidualne w oparciu o swoją autorską metodę „Aktywna zmiana nawyków”.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama