środa, 2 października 2024 03:30

Bramka Lewandowskiego w przegranym meczu Barcelony z Arsenalem, wygrana Realu

Gol Roberta Lewandowskiego nie pomógł Barcelonie w odniesieniu zwycięstwa nad Arsenalem fot. Etienne Laurent/EPA-EFE/Shutterstock

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Barcelony w przegranym 3:5 (2:2) towarzyskim meczu z Arsenalem Londyn w Los Angeles. Kolejnym rywalem "Barcy" podczas tournee po USA będzie Real Madryt, który wygrał z Manchesterem United 2:0.

Lewandowski otworzył wynik spotkania z Arsenalem w siódmej minucie, ale sześć minut później wyrównał reprezentant Anglii Bukayo Saka. W 34. minucie Brazylijczyk Raphinha ponownie dał prowadzenie Barcelonie, lecz tuż przed przerwą znów był remis po golu Niemca Kaia Havertza.

W drugiej połowie dominowali "Kanonierzy". Dwie bramki zdobył Belg Leandro Trossard (56, 78), a rezultat ustalił Portugalczyk Fabio Vieira (90). Jedynego gola dla Barcelony w tej części meczu strzelił Ferran Torres (88).

W drużynie Arsenalu od 70. minuty grał Jakub Kiwior.

Był to pierwszy mecz "Dumy Katalonii" podczas tournee po USA. Wcześniej Barcelona odwołała spotkanie z Juventusem Turyn z powodu wirusowego zapalenia żołądka i jelit u kilku graczy, których nazwisk nie podano.

W sobotę w Dallas "Barca" zmierzy się z Realem Madryt w kolejnym El Clasico na ziemi amerykańskiej. W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego "Królewscy" również rozgrywali mecz towarzyski, pokonując w Houston Manchester United 2:0 po bramkach Jude'a Bellinghama (6) i Joselu (89).

Barcelona zakończy tournee po Stanach Zjednoczonych 1 sierpnia meczem z AC Milan w Las Vegas, a jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ligowego zagra 8 sierpnia z Tottenhamem Hotspur na stadionie lokalnego rywala - Espanyolu.

Drużyna Lewandowskiego, króla strzelców ekstraklasy hiszpańskiej w poprzednim sezonie, rozpocznie rozgrywki ligowe od wyjazdowego meczu z Getafe 13 sierpnia.