Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 17 listopada 2024 12:35
Reklama KD Market

Hiszpania. Dorosłe rodzeństwo żyło w lesie uwięzione przez własnego ojca

Hiszpania. Dorosłe rodzeństwo żyło w lesie uwięzione przez własnego ojca
fot. Pixabay.com

24-letnia dziewczyna oraz jej 18-letni brat spędzili całe swoje życie izolowani od społeczeństwa w lesie w Katalonii na północnym wschodzie Hiszpanii. Rodzeństwo było tam więzione przez swojego ojca.

Opisując w czwartek dramat córki i syna 58-letniego Holendra, media wskazują, że rezydujący w Hiszpanii obcokrajowiec więził swoje dzieci w domu znajdującym się w lesie w prowincji Girona.

„Przez całe swoje życie rodzeństwo miało kontakt jedynie ze swoimi rodzicami” - poinformowały w czwartek hiszpański dziennik „El Punt Avui” oraz telewizja SIC, podając, że od marca wobec rodziców rodzeństwa prowadzone jest dochodzenie. Są oni oskarżeni o nadużycia, przemoc domową i porzucenie swoich dzieci.

Według hiszpańskiego wymiaru ścigania izolowane od społeczeństwa rodzeństwo jest nieprzystosowane do samodzielnego życia. Nie miało ono kontaktu nie tylko ze światem zewnętrznym, ale również z telewizją oraz internetem.

Rezydujący w Katalonii Holender zeznał, że zdecydował się umieścić swoje dzieci w lesie z powodu rzekomych problemów zdrowotnych swojej żony. Stwierdził, że izolacja była konieczna, gdyż małżonka „była uczulona na działanie fal radiowych i nie mogła żyć w ich pobliżu”. Stąd też dzieci, jak stwierdził, musiały mieszkać w środku lasu.

Sprawa wyszła na jaw w lutym br. po ucieczce 24-latki, która poinformowała jednego z mieszkańców regionu, że „po raz pierwszy w życiu rozmawia z osobą spoza swojej rodziny” - a to z powodu więzienia jej w domu przez ojca. Mieszkaniec prowincji Girona powiadomił o nietypowym spotkaniu z młodą kobietą policję.

W trakcie dotychczasowych zeznań Holender tłumaczył, że nigdy nie wykorzystywał swojej córki, a rzekome napastowanie, o którym ona mówi, to wytwór jej wyobraźni i choroby psychicznej.

Marcin Zatyka (PAP)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama