REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraSzwedzkie nalewki Marii Treben

Szwedzkie nalewki Marii Treben

-

Tradycyjna europejska medycyna naturalna opiera się na ziołolecznictwie, a szwedzkie nalewki ziołowe to kwintesencja dobroczynnego wpływu ziół na ludzki organizm. Chicagowska apteka Merz Apothecary jest wyłącznym sprzedawcą szwedzkich nalewek sporządzanych zgodnie z recepturą Marii Treben, znanej na całym świecie uzdrowicielki i zielarki, autorki bestsellerowej książki pt. „Apteka Pana Boga”.

Tradycyjne szwedzkie nalewki, wbrew swojej nazwie, wcale nie pochodzą ze Szwecji. Autorstwo oryginalnej receptury przypisywane jest XVI-wiecznemu szwajcarskiemu lekarzowi Filipowi Paracelsusowi. Trzysta lat później ziołową nalewkę opatentował szwedzki lekarz, doktor Klaus Samst. Szwedzka nalewka ziołowa współcześnie zyskała niezwykłą popularność dzięki niemieckiej uzdrowicielce i zielarce Marii Treben, która wnikliwie zbadała skład nalewki doktora Samsta, a następnie ulepszyła recepturę tak, aby nalewka była lekarstwem skutecznym na ponad 40 schorzeń i dolegliwości. Swoją recepturę Maria Treben opisała w książce pt. „Apteka Pana Boga”, która stała się światowym bestsellerem i sprzedała w liczbie ponad ośmiu milionów egzemplarzy.

REKLAMA

Szwedzka nalewka Marii Treben to unikalna mikstura składająca się z 11 ziół połączonych ze sobą w optymalnych proporcjach. W jej skład wchodzą: piołun, arcydzięgiel, manna, rabarbar, senes, dziewięćsił, teriak, kurkuma, kamfora, mirra i szafran. Ziołowa nalewka ma działanie oczyszczające organy wewnętrzne, głównie wątrobę. Wspomaga trawienie i produkcję soków trawiennych, przez co ułatwia pozbywanie się z organizmu toksyn, rozkładanie tłuszczów i cholesterolu. Jej gorzki smak pobudza receptory smakowe w ustach, co powoduje natychmiastową wzmożoną produkcję enzymów trawiennych. Nalewka może być także stosowana zewnętrznie przy bólach głowy, stawów, a także, jako środek wspomagający gojenie ran i owrzodzeń. Świetnie działa, jako środek łagodzący wysypki i swędzenie po ukąszeniach owadów, pomaga również w usuwaniu wyprysków i trądziku.

Ziołowe szwedzkie nalewki są dostępne w chicagowskiej aptece Merz Apothecary. Są to produkty oryginalne, sporządzane ze składników o najwyższej jakości i według receptury Marii Treben. W Merz Apothecary można też kupić gotowy zestaw ziół, na bazie których szwedzką nalewkę można przyrządzić samodzielnie w domu. Wystarczy zalać zioła alkoholem (najlepiej czystą polską wódką), a następnie odstawić miksturę na dwa do czterech tygodni w ciemnym miejscu, codziennie ją mieszając. Nalewka do samodzielnego sporządzenia składa się z mieszanki 22 ziół, czyli jest zgodna z oryginalną XVIII-wieczną recepturą. Jej lecznicze działanie w niczym nie ustępuje gotowej szwedzkiej nalewce według receptury Marii Treben.

Oryginalne szwedzkie nalewki Marii Treben można kupić w aptece medycyny naturalnej Merz Apothecary, znajdującej się w Chicago, przy 4716 N. Lincoln Avenue, lub w sprzedaży wysyłkowej na stronie internetowej www.smallflower.com . Merz Apothecary prowadzi też sprzedaż wysyłkową poprzez giganta e-sprzedaży – portal Amazon. W bardzo szerokiej ofercie apteki znajduje się wiele produktów cieszących się ogromną popularnością wśród Polonii, takich jak słynny krem Nivea, czy homeopatyczne tabletki Oscillococcinum.

Według właściciela Merz Apothecary, Abdula Quaiuma, szwedzkie nalewki cieszą się zasłużoną sławą leku skutecznego, a dzięki temu niezwykle popularnego wśród emigrantów z Europy, w tym Polaków. W latach 80. ubiegłego wieku Maria Treben odwiedziła Chicago, a podczas spotkania w Merz Apothecary opowiadała o tradycyjnym ziołolecznictwie i zachwalała skuteczność swoich nalewek. A ta jest niemal legendarna. Szwedzkie nalewki ziołowe są uważane za naturalny środek oczyszczający organizm z toksyn, a synergia ziół wchodzących w ich skład pozwala na optymalną pracę układu trawiennego. Sama autorka receptury, Maria Treben zwykła mawiać, że nalewka działa praktycznie na wszystko, „od porannych mdłości aż po ukąszenie komara”. (red)

 

Merz Apothecary

4716 N. Lincoln Ave.

Chicago, IL 60625

Czynne od poniedziałku do soboty w godz. 10 am – 5 pm.

Produkty Merz Apothecary nabyć można w internecie na portalu Smallflower.com.

REKLAMA

2107426641 views

REKLAMA

2107426873 views

REKLAMA

2109223264 views

REKLAMA

2107427014 views

REKLAMA

2107427113 views

REKLAMA

2107427221 views