REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zaostrzenie zasad bezpieczeństwa lotów z Bliskiego Wschodu

Zaostrzenie zasad bezpieczeństwa lotów z Bliskiego Wschodu

-

fot.tommyolsson/pixabay.com
fot.tommyolsson/pixabay.com

Minister bezpieczeństwa krajowego USA Jeh Johnson ogłosił w piątek wprowadzenie ostrzejszych zasad bezpieczeństwa lotów z wybranych lotnisk Bliskiego Wschodu do USA. To reakcja na obawy, że katastrofa rosyjskiego airbusa nad Synajem spowodowana była zamachem.

REKLAMA

Johnson ogłosił w komunikacie, że w porozumieniu z amerykańską agencją ds. bezpieczeństwa transportu “zostało wprowadzonych szereg tymczasowych, wynikających z ostrożności środków odnoszących się do bezpieczeństwa komercyjnych lotów do USA z pewnych lotnisk w regionie”.

Reuter wymienia np. bardziej rygorystyczną kontrolę przedmiotów umieszczanych na pokładzie samolotów. W miarę postępów w śledztwie w sprawie katastrofy te dodatkowe środki mają być rewidowane.

Analiza dwóch czarnych skrzynek rosyjskiego airbusa A321, wspierana relacjami z miejsca katastrofy na Synaju i doświadczeniem śledczych, pozwala “dać zdecydowane pierwszeństwo” wersji o zamachu terrorystycznym – poinformowało agencję AFP źródło zbliżone do śledztwa.

Do strącenia samolotu przyznało się Państwo Islamskie.

W katastrofie airbusa rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia, znanych też jako Metrojet, do której doszło 31 października po starcie z lotniska Szarm el-Szejk, zginęły wszystkie 224 osoby na pokładzie, w większości turyści wracający do Petersburga z wakacji w Egipcie. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tajemniczy obelisk

Słoń pustelnik

Pfizer i Wrocław

Zagadka trupa z Somerton

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks