REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Smartfony Apple'a podatne na zdalne ataki przez sieć bezprzewodową

Smartfony Apple’a podatne na zdalne ataki przez sieć bezprzewodową

-

fot.Rolex Dela Pena/EPA
fot.Rolex Dela Pena/EPA

Analitycy firmy Skycure zajmującej się bezpieczeństwem internetowym odkryli, że smartfony iPhone są podatne na ataki prowadzone za pomocą bezprzewodowych sieci Wi-Fi. W ich konsekwencji system operacyjny urządzeń koncernu Apple przestaje działać.

REKLAMA

Pracownicy Skycure tłumaczą, że luka w zabezpieczeniach pewnych routerów Wi-Fi prowadzi do sytuacji, w której aplikacje próbujące skorzystać z szyfrowania SSL zawieszają się. Przypominają, że system operacyjny telefonów iPhone korzysta z SSL do komunikowania się z internetem. W związku z tym hakerzy mogą zawiesić każdego smartfona koncernu Apple, który znajdzie się w okolicy kontrolowanej przez nich sieci.

Analitycy Skycure podkreślają, że wyłączenie w urządzeniach opcji łączenia się z siecią bezprzewodową nie uchroni iPhonów przed atakiem. Możliwe jest wymuszenie na smartfonach, aby poza wiedzą użytkownika próbowały łączyć się z siecią.

Specjaliści od bezpieczeństwa internetowego zwracają uwagę, że telefony po tym jak zostaną zresetowane nadal próbują nawiązać połączenie z ostatnią siecią, do której były podłączone. W związku z tym istniej możliwość ciągłego paraliżowania ich działania.

Skycure przedstawiło wyniki swych prac firmie Apple, która wprowadziła odpowiednie poprawki do aktualizacji systemu operacyjnego iOS 8.3. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks