REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Trump zmienił zdanie na temat maseczek w czasach epidemii (WIDEO)

Prezydent Trump zmienił zdanie na temat maseczek w czasach epidemii (WIDEO)

-

Prezydent Donald Trump, który od początku epidemii utrzymywał, że maseczki nie zapewniają wystarczającej ochrony, założył po raz pierwszy jedną z nich w sobotę podczas odwiedzin w szpitalu wojskowym Walter Reed National Military Center. 

„Myślę, że gdy jesteś w szpitalu, a zwłaszcza gdy Twoja wizyta odbywa się w takich szczególnych warunkach, jak tutaj, gdy przychodzi Ci rozmawiać z wieloma żołnierzami, w tym z takimi, którzy jeszcze przed chwilą byli na stole operacyjnym, noszenie maseczki to coś wielkiego” – powiedział dziennikarzom.

REKLAMA

Maseczka, którą założył Trump była granatowa. Wyhaftowano na niej złotymi nićmi motyw z pieczęci prezydenckiej – pisze Reuters.

Media zaznaczają, że w ciągu wielu tygodni Donald Trump mówił, że decyzja o noszeniu bądź nienoszeniu maski jest wolną decyzją każdego człowieka i nikt nie powinien tego prawa ograniczać.

BBC przypomniała także w artykule na swym portalu, że prezydent stanowczo odrzucał rekomendacje służ epidemiologicznych i apele władz regionalnych o wydanie decyzji nakazującej Amerykanom noszenie masek mimo stałego wzrostu dziennej kwoty zakażeń.

Stany Zjednoczone odnotowały w sobotę 66 528 nowych przypadków Covid-19 w ciągu ostatnich 24 godzin. Tym samym został pobity kolejny rekord w kraju najciężej dotkniętym pandemią na świecie – wynika z najnowszego bilansu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w USA od wybuchu epidemii sięga 3 mln 242 tys. Liczba zgonów wzrosła zaś w sobotę do 134 729.

„Nigdy nie byłem przeciwnikiem masek. Wierzę jednak, że także na nie jest czas i miejsce” – powiedział Trump opuszczając Biały Dom przed udaniem się do kliniki wojskowej.

Prezydent powiedział też reporterom, że „nawet się trochę samemu sobie spodobał w masce”, bo poczuł się jak szeryf z westernu „Jeździec znikąd” (The Lone Ranger), który zakłada maskę, by następnie – wspomagany przez zaprzyjaźnionego Indianina – odemścić śmierć swoich towarzyszy.

Jeszcze niedawno Trump utrzymywał, że jego rywal w wyścigu do fotela prezydenckiego, kandydat Demokratów, Joe Biden wygląda komicznie stale paradując w maseczce – przypomina BBC. „Gdy w kwietniu amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zaczęły zalecać ludziom noszenie masek lub zakrywanie twarzy szalikiem amerykański przywódca zapowiadał, że nie zastosuje się do tych rekomendacji” – wylicza BBC.

„Nie sądzę, żebym to robił. Nosić maskę podczas witania się z prezydentami, premierami, dyktatorami, królami i królowymi? Jakoś tego nie widzę” – wyznał wtedy. Z kolei w wywiadzie dla „Wall Strett Journal” wyznał, że drażnią go ludzie noszący maseczki, którzy potem dotykają gołymi palcami ich zewnętrznej strony i beztrosko pocierają usta, nos oraz oczy. „A potem nie wiedzą, jak to złapali” – powiedział w rozmowie z „WSJ”. (PAP)

REKLAMA

2114975213 views

REKLAMA

2114975445 views

REKLAMA

REKLAMA

2116771835 views

REKLAMA

2114975585 views

REKLAMA

2114975684 views

REKLAMA

2114975792 views