REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Trump uchylił karę więzienia dla jego byłego doradcy Stone'a

Prezydent Trump uchylił karę więzienia dla jego byłego doradcy Stone’a

-

Prezydent Donald Trump złagodził w piątek karę 40 miesięcy więzienia dla jego byłego doradcy Rogera Stone’a, który był skazany za składanie kłamliwych zeznań w Kongresie, utrudnianie kongresowego śledztwa i nakłanianie świadków do fałszywych zeznań w związku z aferą “Russiagate”.

Decyzja prezydenta oznacza, że Stone nie będzie musiał odbywać zasądzonej kary. Stone miał się stawić w zakładzie karnym do najbliższego wtorku.

REKLAMA

Były doradca konsekwentnie odrzucał wszelkie oskarżenia i utrzymywał, że wytoczony przeciwko niemu proces był motywowany politycznie. Nie pojawiał się na posiedzeniach sądu, nie wygłosił ostatniego słowa przed ogłoszeniem wyroku a jego adwokaci nie powołali żadnych świadków w jego obronie.

Również sam prezydent wielokrotnie wypowiadał się w tej sprawie, broniąc Stone’a i zarzucając specjalnemu prokuratorowi Robertowi Muellerowi “polowanie na czarownice”.

W lutym br. Stone skazany został na 3 lata i 4 miesiące więzienia. Poza składaniem kłamliwych zeznań i manipulowaniem świadkami, sąd uznał go winnym utrudniania śledztwa Izby Reprezentantów Kongresu. Miało ono ustalić czy sztab wyborczy Trumpa spiskował z Rosją podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 r.

Biały Dom opublikował oświadczenie, w którym stwierdził, że “Roger Stone padł ofiarą Rosyjskiego Oszustwa, utrwalanego latami w przez lewicę i jej sojuszników w mediach, w celu podminowania prezydentury Trumpa”.

W oświadczeniu podkreślono, że prokuratorzy Departamentu Sprawiedliwości, kierowani przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera, oskarżyli Stone’a z powodu “frustracji spowodowanej niemożnością udowodnienia fantazji, jakoby sztab wyborczy Trumpa spiskował z Kremlem”.

“Roger Stone już wiele wycierpiał. Był traktowany bardzo niesprawiedliwie, podobnie jak wielu innych w tej sprawie. Teraz jest wolnym człowiekiem !” – głosi oświadczenie.

Stone, który przebywa w Fort Lauderdale, na Florydzie, powiedział agencji Associated Prfess, że Trump osobiście poinformował go telefonicznie w piątek o złagodzeniu wyroku. Dodał, że hucznie uczcił to wydarzenie z przyjaciółmi wznosząc toasty szampanem.

Jest on już szóstym byłym doradcą Trumpa, którego uznano winnym zarzutów związanych z  tzw. “Russiagate”. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Trump uchylił karę więzienia dla R.Stone, bo uważa że jest niewinny i ma takie konstytucyjne prawo. Bill Clinton ułaskawił w ostatnim dniu drugiej kadencji wiele osób m. in. pana Marc Rich, który popełnił przestępstwa podatkowe, ale przekazał sporo pieniędzy na jego kampanie wyborcze. Też był za to krytykowany (ale nie przez demokratów). Nikt jednak nie był w stanie tego zmienić, bo miał takie konstytucyjne prawo. I tutaj kończy się wszelka dyskusja (ale nie dla obecnych demokratów, bo są idiotami).

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks