REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPapież przyjął na audiencji sekretarza stanu

Papież przyjął na audiencji sekretarza stanu

-

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji sekretarza stanu Antony’ego Blinkena. Rozmowa trwała 40 minut, a w jej trakcie papież zapewnił o swej miłości do narodu Stanów Zjednoczonych – podał Watykan.

To było pierwsze spotkanie papieża z wysokiej rangi przedstawicielem administracji prezydenta Joe Bidena.

REKLAMA

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował dziennikarzy, że audiencja upłynęła w “serdecznym klimacie”. “Dla papieża była to okazja do przypomnienia jego podróży w 2015 roku i do wyrażenia miłości oraz swej uwagi wobec narodu Stanów Zjednoczonych Ameryki” – oświadczył Bruni.

Podczas swej wizyty w Watykanie Blinken spotkał się także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji, arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

Przed prywatną rozmową z papieżem szef amerykańskiej dyplomacji zwiedził Kaplicę Sykstyńską oraz komnatę Sala Regia w Pałacu Apostolskim. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Czasami postępowanie papieża Franciszka jest delikatnie mówiąc bardzo dziwne. Nie dlatego, że spotkał się z przedstawicielem administracji Bidena (na spotkaniu prawdopodobnie omawiano przyszłe spotkanie Bidena z papieżem), ale ważny jest sposób jak Franciszek traktuje Bidena i jak traktował Trumpa. Krytykował Trumpa za ograniczanie nielegalnej imigracji i zamknięcie południowej granicy USA, ale jak dotąd nie powiedział słowa krytyki pod adresem Bidena, który aktywnie promuje nielimitowaną aborcję przez całe 9 mcy i chce zmusić wszystkich Amerykanów do finansowania tego obrzydliwego procederu. Jak wykazały sondaże 65% Amerykanów jest przeciwnych każdej aborcji w ciągu 4-6 miesiąca, a 80% chce tego samego w ciągu 7-9 miesiąca. Czyżby doradcy papieża nie poinformowali go o takich badaniach? Czy papież Franciszek nie wie na jakie niebezpieczeństwa (porwania, gwałty, morderstwa) są narażone dzieci i kobiety przekraczające południową granicę USA? Powszechnie wiadomo, że Meksyk jest rządzony przez gangi narkotykowe i nikt bez ich wiedzy i “poparcia” nie dotrze do południowej granicy USA. Zapewne doradcy papieża w stylu amerykańskiego jezuity ojca Martina nie informują go o takich kontrowersyjnych sprawach. Należy do nich zapewne też kardynał Cupich z Chicago, które wiele wydarzeń światowych i amerykańskich zaszczyca swoimi oświadczeniami ale to, że obecnie Ameryka ma najbardziej proaborcyjnego prezydenta w historii pominął milczeniem. Biden uważa się za praktykującego katolika (podobnie jak N.Pelosi, A.Cuomo i wielu innych prominentnych demokratów), ale nie przeszkadza im to aktywnie promować nielimitowaną aborcję. Część amerykanskiego episkopatu i chyba papież chcą “przejść obok tego obojętnie”. Jak to skończy się dla katolicyzmu w USA i na świecie? Dla każdego myślącego człowieka bez względu na światopogląd aborcja jako metoda kontroli urodzin jest potworną zbrodnią i nikt i nic tego nie zmieni.

REKLAMA

2119140654 views

REKLAMA

2119140747 views

REKLAMA

REKLAMA

2120937102 views

REKLAMA

2119140817 views

REKLAMA

2119140876 views

REKLAMA

2119140921 views