REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMedia: Prezydent Biden rozważa wizytę m.in. w Polsce w okolicach rocznicy rosyjskiej inwazji

Media: Prezydent Biden rozważa wizytę m.in. w Polsce w okolicach rocznicy rosyjskiej inwazji

-

Prezydent USA Joe Biden rozważa wizytę w Europie w czasie rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego – podały w czwartek telewizje CNN i NBC News, powołując się na źródła w administracji USA. Wśród rozważanych lokalizacji jest Polska.

„Podróż nie jest jeszcze potwierdzona (…) ale jeden z oficjeli powiedział, że jednym z rozważanych przystanków jest Polska, kluczowy sojusznik NATO, obecnie goszczący tysiące amerykańskich żołnierzy i który służy jako centrum dla zachodnich transferów broni na Ukrainę” – donosi CNN. Według telewizji mało prawdopodobne jest, by Biden złożył wizytę na Ukrainie, ze względów bezpieczeństwa.

REKLAMA

Według NBC News, celem podróży miałoby być podkreślenie odporności Ukrainy wobec brutalnej napaści Rosji i „potwierdzenie amerykańskiej solidarności z Ukraińcami w czasie, gdy konflikt wkracza w nową fazę”. Dodatkowo rozważane jest również ogłoszenie kolejnego dużego pakietu uzbrojenia dla Ukrainy w rocznicę inwazji.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego przy Białym Domu nie potwierdziła informacji telewizji.

„Nie mamy obecnie żadnych planów podróży na rocznicę” – stwierdziła rzeczniczka NSC.

Ostatnia wizyta prezydenta USA w Polsce miała miejsce miesiąc po rosyjskiej inwazji na pełną skalę. Biden wygłosił wówczas m.in. przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, w którym stwierdził, że Putin „nie może pozostać przy władzy”.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2096991554 views

REKLAMA

REKLAMA

2096991787 views

REKLAMA

REKLAMA

2098788181 views

REKLAMA

2096991935 views

REKLAMA

2096992036 views

REKLAMA

2096992147 views