REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Joe Biden otrzymał ponad 80 mln głosów

Joe Biden otrzymał ponad 80 mln głosów

-

Ponad 80 milionów Amerykanów głosowało w wyborach prezydenckich na demokratę Joe Bidena – wynika z danych na środę. To najwyższa liczba głosów w historii amerykańskich kandydatów na najwyższy urząd w państwie.

Do przeliczenia pozostały już ostatnie głosy. Wiadomo jednak, że wyborach prezydenckich w 2020 roku wzięło udział najwięcej Amerykanów w historii – ponad 159 milionów. Z tej liczby Biden – jak wynika z danych na środę – otrzymał co najmniej 80 026 721 głosy, a republikanin Donald Trump 73 890 295.

REKLAMA

Wynik demokraty jest najwyższym w historii ubiegających się o Biały Dom kandydatów, a republikanina drugi. Dotychczasowym rekordzistą był Barack Obama, który w 2008 roku uzyskał ponad 69,5 mln głosów.

W głosowaniu powszechnym w skali kraju Biden ma na środę 51 proc. poparcia, a Trump 47,1 proc. W Kolegium Elektorów, które głosować będzie 14 grudnia, Demokrata może liczyć na 306 głosy, a Republikanin na 232.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Ukazuje się coraz więcej komentarzy na temat jak Biden “wygrał” wybory. W większości dużych miast amerykańskich Biden uzyskał wyniki gorsze niż H.Clinton. Jednak Milwaukee, Atlanta, Detroit i Philadelphia Biden wygrał jakimś cudem zdecydowanie. Właśnie tych stanów potrzebował do wygrania wyborów. Komentatorzy podkreślają, że w niektórych przypadkach ilość oddanych głosów była większa od ilości zarejestrowanych wyborców. Wyjaśnienia tych cudów domaga się sztab Trumpa i należe to wyjaśnić dla dobra Ameryki. Grupa manipulatorów i oszustów nie może decydować o wyniku wyborów prezydenckich.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA