REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaFacebook zapłaci ponad 14 mln dol. grzywny za dyskryminacje w zatrudnianiu Amerykanów

Facebook zapłaci ponad 14 mln dol. grzywny za dyskryminacje w zatrudnianiu Amerykanów

-

Gigant mediów społecznościowe Facebook zgodził się zapłacić 14,25 mln dolarów kary za dyskryminowanie, według władz USA, Amerykanów starających się o pracę w tej firmie. Wielkość kwoty wynika z umowy między stronami sporu, Facebookiem i rządem federalnym.

Według przedstawicieli administracji Stanów Zjednoczonych polityka zatrudnienia prowadzona przez Facebooka narusza federalne zasady rekrutacji. W rezultacie negocjacji doszło do dwóch porozumień z resortami sprawiedliwości oraz pracy.

REKLAMA

Departament Sprawiedliwości w grudniu ubiegłego roku oskarżyło Facebooka o preferencyjne traktowanie przy zatrudnianiu zagranicznych, tymczasowych pracowników kosztem Amerykanów.

“Facebook nie stoi ponad prawem” – podkreśliła dyrektor ds. prawnych w tym ministerstwie Seema Nanda.

Asystentka prokuratora generalnego USA Kristen Clarke oceniła porozumienie z Facebookiem jako historyczne. Kwotę jaką została obciążona firma nazwała największą karą cywilną w ramach w przepisów antydyskryminacyjnych w 35-letniej historii ustawy o imigracji i obywatelstwie (INA).

Władze w Waszyngtonie oskarżyły Facebooka także o “potencjalne naruszenie regulacji dotyczących rekrutacji”.

“Podczas gdy mocno wierzymy, że zachowywaliśmy standardy rządu federalnego (…) zawarliśmy porozumienia, aby zakończyć trwający spór i ruszyć do przodu” – wyjaśnił rzecznik Facebooka. Jak dodał, firma wciąż będzie zatrudniać najlepszych pracowników zarówno z USA, jak i na całym świecie.

Tymczasem amerykański blog technologiczny Verge poinformował, że Facebook zamierza przyjąć nową nazwę a także dokonać modyfikacji swych usług i produktów.

Zdaniem Verge szef giganta Mark Zuckerberg zapowie to 28 października na corocznej konferencji firmy. Do ujawnienia projektu może dojść jednak wcześniej. W odpowiedzi Facebook oświadczył, że nie komentuje “pogłosek, ani spekulacji”.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. 14 mln dla facebooka to zero. Mark Zuckerberg przekazał 420 mln dol. na manipulacje wyborcze związane z głosowaniem pocztowym. Dzięki temu Biden został prezydentem. Pieniądze zostały przeznaczone na opłacenie tzw. “vote navigators”, którzy pracowali w takich stanach jak WI, GA, OH, AR, PA, MI, i “ułatwiali” wielu ludziom głosowanie. Twierdzenia, że obecna administracja w jakiś sposób ukarze facebook są warte funta kłaków.

REKLAMA

2116385866 views

REKLAMA

REKLAMA

2116386078 views

REKLAMA

REKLAMA

2118182454 views

REKLAMA

2116386196 views

REKLAMA

2116386283 views

REKLAMA

2116386377 views