REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka BuzzFeed: zatrzymano ponad 11 tys. osób od początku protestów

BuzzFeed: zatrzymano ponad 11 tys. osób od początku protestów

-

Od początku protestów w USA policja zatrzymała ponad 11 tys. osób demonstrantów – wynika z obliczeń portalu BuzzFeed. W samym Los Angeles odnotowano ok. 2,7 tys. zatrzymań.

W Chicago – licząc od soboty – zatrzymano co najmniej 1773 osoby, w Nowym Jorku też ponad 1,7 tys. W Minneapolis i Saint Paul – 604, a w Waszyngtonie – 404.

Zatrzymania nie oznaczają, że osoby te przebywają w areszcie. W wielu przypadkach po kilku lub kilkunastu godzinach są wypuszczane.

REKLAMA

BuzzFeed poprosił ponad 30 oddziałów policji o podanie liczby zatrzymanych. W przypadkach braku odpowiedzi do bilansu wliczano dane z oficjalnych komunikatów lub doniesień medialnych.

Zarzewiem protestów w USA jest zabójstwo w Minneapolis przez policję pod koniec maja George’a Floyda, Afroamerykanina. Manifestacje w większości są pokojowe. Po zmroku przeradzały się w niektórych miejscach w rozruchy, podczas których zdarzały się przypadki plądrowania sklepów czy niszczenia mienia. Zdecydowana większość demonstrantów w Waszyngtonie potępia te akty wandalizmu.

Dla wielu obywateli USA zabicie Floyda to nie odosobniony incydent, ale przykład systemowego przyzwolenia na przesadną agresję policji, szczególnie wobec osób czarnoskórych.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Dla PAP nawet tak szmaciarski i antyamerykański portal jak buzzfeed jest autorytetem informacyjnym. Zdecydowana większość zatrzymanych w takich stanach jak NY i CA jest wypuszczana natychmiast i nawet jak są zatrzymani za niszczenie i napady. W tych stanach nie jest potrzebne wpłacenie kaucji.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks