Strona głównaSportPŚ we wspinaczce sportowej - kolejny triumf Aleksandry Mirosław

PŚ we wspinaczce sportowej – kolejny triumf Aleksandry Mirosław

-

Rywalizująca we wspinaczce sportowej na czas Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City. Polka, która w eliminacjach poprawiła własny rekord globu, zanotowała trzeci triumf w trzeciej imprezie sezonu. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kałucka.

Od piątku rekord świata wynosi 6,53 s. Blisko jego poprawienia Mirosław była w finale, notując czas 6,54. Jej rywalka, Amerykanka Emma Hunt odpadła od ściany.

O trzecie miejsce Aleksandra Kałucka (7,96 s) rywalizowała ze swoją siostrą Natalią, która także nie ukończyła zmagań.

Patrycja Chudziak została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu, a Anna Brożek na 15.

Wśród mężczyzn czwarte miejsce zajął Marcin Dzieński. W „małym finale” miał czas 5,56 s i nieznacznie uległ Włochowi Ludovicowi Fossalemu – 5,49 s.

Zwyciężył Indonezyjczyk Veddriq Leonardo – 6,33 s. Jego finałowy rywal Austriak Tobias Plangger odpadł od ściany.

Kolejne pucharowe zawody na czas odbędą się w dniach 10-12 czerwca we włoskim Bressanone.