Strona głównaSportPiłkarskie MŚ kobiet - Amerykanki i Szwedki awansowały do ćwierćfinału

Piłkarskie MŚ kobiet – Amerykanki i Szwedki awansowały do ćwierćfinału

-

Megan Rapinoe wprowadziła Amerykanki do ćwierćfinału kobiecego mundialu fot.Tolga Bozoglu/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Broniące tytułu Amerykanki pokonały w Reims reprezentantki Hiszpanii 2:1 po golach z rzutów karnych i awansowały do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata we Francji. W najlepszej ósemce znalazły się też Szwedki, które wygrały w Paryżu z Kanadyjkami 1:0.

Obie „jedenastki” dla USA wykorzystała Megan Rapinoe (7. i 75.), a dla Hiszpanek trafiła w dziewiątej minucie Jennifer Hermoso. Był to jej trzeci gol w tym turnieju (Rapinoe ma ich tyle samo) i jednocześnie pierwszy stracony przez Amerykanki. Obrończynie tytułu o półfinał zagrają w piątek z zespołem gospodarzy.

Dzień później z Niemkami zmierzą się z kolei Szwedki. Reprezentacja „Trzech Koron” awansowała kosztem Kanady. Zwycięską bramkę uzyskała w 55. minucie Stina Blackstenius. Kwadrans później szwedzka bramkarka Hedvig Lindahl obroniła strzał Janine Beckie z rzutu karnego.

Wcześniej awans do ćwierćfinału wywalczyły także Angielki i Norweżki, które zmierzą się w czwartek w Hawrze.

W ostatnich meczach 1/8 finału we wtorek spotkają się reprezentacje Włoch i Chin oraz Holandii i Japonii. Finał odbędzie się 7 lipca w Lyonie.