REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNieruchomościCzego nie należy robić przed zakupem domu

Czego nie należy robić przed zakupem domu

-

Wielu początkujących nabywców z zaskoczeniem odkrywa, jak łatwo i na wiele sposobów można zepsuć zakup domu. Jeśli znalazłeś dom, który bardzo ci się podoba, złożyłeś ofertę kupna i nie chcesz zaszkodzić swojej transakcji, do czasu sfinalizowania zakupu musisz być bardzo ostrożny.

Terminowo reguluj raty kredytów. Nie możesz zalegać ze spłatą rat na żadnym ze swoich rachunków kredytowych, w tym na kartach kredytowych i kredytów samochodowych. Kredytodawca ponownie sprawdzi twoją zdolność kredytową przed sfinalizowaniem kredytu hipotecznego, a jeśli okaże się, że zalegasz z jakąkolwiek płatnością, może to oznaczać, że nie otrzymasz kredytu na zakup domu.

REKLAMA

Bądź ostrożny, zanim skonsolidujesz swój dług. Konsolidacja zadłużenia może być kusząca, gdy myślisz o zakupie domu. Większość ofert konsolidacji umożliwia spłatę całego zadłużenia w ramach jednego kredytu, co dla niektórych osób jest działaniem sensownym. Jednak często wiążą się z tym ukryte opłaty i odsetki, które mogą dramatycznie wzrosnąć bez ostrzeżenia.

Unikaj zmiany pracy. Zmiana miejsca pracy nie jest czymś, na co powinieneś się decydować w trakcie zakupu domu! Jedną z rzeczy, na którą kredytodawcy zwracają szczególną uwagę, jest twoja historia zatrudnienia.

Nie przenoś swoich środków finansowych przed uzyskaniem kredytu. Wstępne zatwierdzenie na kredyt oparte jest na aktualnym stanie twoich finansów. Za wszelką cenę chcesz utrzymać ten stan, bo to on zapewnił ci wstępną aprobatę.

Nie otwieraj nowego konta w innym banku. Być może miałeś negatywne doświadczenie w swoim banku. Może trafiłeś na super ofertę w banku konkurencyjnym, której po prostu nie możesz przegapić. Zignoruj ją, ponieważ zmiana banku przed otrzymaniem kredytu może zakłócić cały proces.

Unikaj kupowania samochodu. Niewątpliwie kupno samochodu przy jednoczesnym zakupie domu to często popełniany błąd. Nie decyduj się na to również przed zakupem domu.

Nie kupuj mebli ani artykułów gospodarstwa domowego na kredyt. Kolejnym błędem popełnianym przez wielu nabywców jest zaciąganie kolejnego kredytu po to, aby przygotować swoją nową przestrzeń życiową. Kupowanie mebli i urządzeń AGD, aby wyposażyć swój nowy dom może być kuszące, ale powstrzymaj się.

Unikaj dokonywania dużych wpłat na swoim koncie bankowym lub depozytów gotówkowych. Nowe depozyty na twoim koncie bankowym są dla kredytodawcy niepokojące. Pieniądze przeznaczone na pokrycie wkładu własnego muszą być na tym samym koncie dwa miesiące lub dłużej.

Nie kłam i nie naginaj prawdy we wniosku kredytowym. Podanie nieprawdziwych informacji we wniosku kredytowym to oszustwo, jeśli kredytodawca dowie się, że w jakikolwiek sposób wprowadziłeś go w błąd, na pewno nie dostaniesz kredytu.

Nie pozwól nikomu sprawdzać Twojej historii kredytowej. Za każdym razem, gdy ubiegasz się o kartę kredytową, pożyczkę, a nawet próbujesz kupić nową usługę, jak abonament komórkowy, dana firma prawdopodobnie sprawdzi twoją historię kredytową. Kiedy instytucja udzielająca kredytu widzi, że ktoś inny interesuje się twoją zdolnością kredytową, może założyć, że próbujesz zaciągnąć więcej kredytów w tym samym czasie.

Nie wydawaj pieniędzy, które zamierzasz wykorzystać na pokrycie kosztów zamknięcia transakcji. Dla wielu nabywców okres związany z zakupem domu wiąże się z deficytem finansowym. Sytuacja może być napięta, przez co pieniądze zaoszczędzone na pokrycie kosztów zamknięcia transakcji mogą być kuszące. Nie wydawaj ich, gdyż w tej chwili nie możesz sobie pozwolić na brak finansów na pokrycie kosztów sfinalizowania transakcji.

Nie zaciągaj nadmiernego kredytu. Kiedy kupujesz dom, wielu kredytodawców chętnie udzieli ci takiego kredytu, na jaki cię teoretycznie stać. Ale to, na co kwalifikujesz się na papierze, niekoniecznie oznacza, że daje pełny komfort spłat. Niektórzy kupujący popełniają błąd i biorą na siebie zbyt wysoki kredyt, którego spłaty sprawiają, że ostatecznie stają się niewolnikami własnego domu.

Unikaj bycia żyrantem. Kiedy żyrujesz komuś kredyt, zobowiązujesz się finansowo. Nie ma znaczenia, że nie jesteś główną osobą spłacającą to zobowiązanie. Jeśli kredytodawca potrzebuje pieniędzy i nie jest w stanie ich ściągnąć, ty będziesz zobowiązany do spłaty.

Nie płać więcej niż wartość domu. Rynek nieruchomości jest gorący, w żargonie nieruchomości nazywamy go „rynkiem sprzedawcy”. Kupujący często są postawieni w sytuacji wojny licytacyjnej. W przypadku otrzymania przez sprzedającego wielu ofert w tym samym czasie, nierzadko zdarza się, że ostateczna cena sprzedaży jest znacznie wyższa od ceny wywoławczej. Nawet jeśli kupujący zgodzi się na zapłacenie wyższej ceny, kredytodawca może nie być do tego taki chętny.

Łatwo popełnić błąd starając się o kredyt hipoteczny, zwłaszcza gdy jesteś początkującym nabywcą. Mam nadzieję, że przekazane tu informacje okażą się pożyteczne i uchronią cię przed popełnieniem finansowych pomyłek.

Tom Dudzinski

Tomasz Dudziński
Tomasz Dudziński

broker zarządzający, sprzedaje nieruchomości od 1990 roku, własne biuro prowadzi od 2001 roku. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, autor licznych publikacji, autor cotygodniowego radiowego magazynu Posiadłość, członek Chicago Association of REALTORS®, Illinois Association of REALTORS® oraz National Association of REALTORS®.

dudzinski

 

fot.123RF Stock Photos

REKLAMA

2091102505 views

REKLAMA

2091102805 views

REKLAMA

2092899264 views

REKLAMA

2091103086 views

Umysł rozszerzony

Wielkanocny napad

Mieszkanie dla Phila

Dzieci tyranów

Kanał śmierci

REKLAMA

2091103232 views

REKLAMA

2091103376 views