REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNieruchomościPoradnik początkującego inwestora

Poradnik początkującego inwestora

-

fot.123RF Stock Photos
fot.123RF Stock Photos

 

W każdej branży są elementy, które są podstawą osiągnięcia sukcesu. Jeśli robisz je dobrze – rozwijasz się i zarabiasz, jeśli je zaniedbujesz – wcześniej czy później twoja działalność traci dynamikę, zyskowność i ostatecznie upada. Największa różnica między finansowym sukcesem a finansową porażką wynika z tego, jak dobrze potrafisz zarządzać swoimi pieniędzmi.

REKLAMA

Jednym z najważniejszych elementów jest wiedza. Każdy inwestor, aby sprawnie inwestować i zarządzać, powinien posiadać wiedzę o zagadnieniach związanych z rynkiem nieruchomości oraz mechanizmach, które nim kierują. Fachowa literatura, serwisy, blogi, artykuły, materiały wideo, szkolenia – to wszystko stworzy niezastąpione podwaliny do nowego biznesu. Wiedza pozwoli ci podejmować mądre, odpowiednie decyzje. I tu przestroga – nigdy nie podejmuj żadnych decyzji, ani nie bądź zaangażowany w inwestycje, których nie rozumiesz.

Strategia i planowanie to kluczowe czynniki niezbędne do zarządzania twoim portfelem. Zadaniem inwestora jest stworzenie planu, dążenie do realizacji celów strategicznych, wiedza i zrozumienie zadań biznesowych, bieżąca reakcja na zmiany rynku, osobna strategia i polityka dostosowana do indywidualnych cech każdej nieruchomości.

Oto kilka pytań, jakie powinieneś sobie zadać, jeśli myślisz o inwestycjach. Pomogą ci one podjąć decyzję co do następnego kroku.

Czy masz zasoby finansowe na inwestycje? Jeśli tak, to ile z nich możesz użyć?
Aby zacząć inwestować, wcale nie potrzebujesz olbrzymiej fortuny. Wystarczy już około 20 proc. wartości nieruchomości (jeśli staramy się o pożyczkę na nieruchomość dochodową, tak zwaną investment property). Rozsądna rada – nigdy nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy.

Jakie są twoje oczekiwania co do inwestycji? Jakiej stopy zwrotu oczekujesz i jakie ryzyko jesteś skłonny ponieść?
Im większe ryzyko podejmujesz, tym większy powinien być zwrot. Tu proponuję stosować zasadę: „żeby się najeść, lepiej jeść małą łyżeczką, bo chochlą można się zadławić”.

Na jaki okres planujesz zainwestować swój kapitał?
Możesz na przykład kupić mieszkanie, wynająć je, czekać aż jego wartość wzrośnie i w dogodnym momencie sprzedać. Możesz również kupić lokal do remontu, odnowić go i od razu sprzedać – zwykle wtedy możesz liczyć na większy zysk w krótkim terminie.

Czy zamierzasz zainwestować tylko własny kapitał, czy myślisz o inwestowaniu kapitałami obcymi (kredyt, leasing i tym podobne).
Wykorzystanie pieniędzy banku lub prywatnego inwestora do zarobienia na inwestowaniu w nieruchomości jest mądrym posunięciem. Jednak edukacja finansowa jest konieczna, zanim zdecydujesz się na ten krok.

Przemyślane i mądre inwestowanie w nieruchomości może dawać stabilny wzrost zainwestowanego kapitału. Dodatkowo daje też możliwość uzyskiwania bieżących dochodów z czynszów. Inwestycja w nieruchomości bardzo często zabezpiecza też zainwestowane środki przed spadkiem ich realnej wartości lub przed ich zbytnią konsumpcją. Czy zdarzyło ci się kiedyś pomyśleć: “miałem trochę pieniędzy i jakoś się rozeszły”?

Często inwestowanie w nieruchomości uważane jest za długotrwałe zamrożenie kapitału. Wbrew pozorom taki kapitał można dość szybko uwolnić. Nie chodzi tu o szybką sprzedaż. Nieruchomości to bardzo atrakcyjna dla banków forma zabezpieczenia kredytów i pożyczek. Dzięki temu w przypadku pilnej potrzeby można szybko „odmrozić” zainwestowany kapitał.

Oczywiście, ceny nieruchomości czasem spadają, ale w ostatecznym rozrachunku niech to będzie za rok, pięć, dziesięć, dwadzieścia lat, można się założyć, że będą warte znacznie więcej niż dziś. I być może już tylko to wystarczy, żeby zbić majątek.

REKLAMA

2091114471 views

REKLAMA

2091114770 views

REKLAMA

2092911229 views

REKLAMA

2091115051 views

REKLAMA

2091115197 views

REKLAMA

2091115341 views