Strona głównaSportLetnia GP w skokach - triumf Kubackiego w Hinterzarten

Letnia GP w skokach – triumf Kubackiego w Hinterzarten

-

Dawid Kubacki wygrał drugi raz z rzędu zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich fot.Ned Alley/EPA

Dawid Kubacki wygrał zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które odbyły się w niemieckim Hinterzarten. Wyprzedził reprezentanta gospodarzy Severina Freunda i Japończyka Kento Sakuyamę. Piotr Żyła był 12., a Maciej Kot uplasował się na 17. pozycji.

To drugie z rzędu zwycięstwo Kubackiego w cyklu. Przed tygodniem triumfował także w Wiśle i jest liderem klasyfikacji generalnej. W sobotę prowadził po pierwszej serii po skoku na 103,5 m, który dał mu siedmiopunktową przewagę nad Freundem. W drugiej próbie wypadł nieco gorzej od Niemca – uzyskał 100,5, a rywal poszybował o dwa metry dalej. Polak zdobył jednak ostatecznie o 2,4 pkt więcej.

Wicelider po dwóch konkursach Żyła miał w serii finałowej 98 m i spadł z siódmej na 12. pozycję, natomiast Kot uzyskał o pół metra więcej, a ten rezultat dał mu awans o siedem miejsc w stosunku do pierwszej serii.

Do finałowej serii nie zdołali awansować Bartłomiej Kłusek (32. pozycja) oraz Kamil Stoch (38.). Obaj uzyskali 96,5 m.

W piątek odbył się konkurs drużynowy, w którym biało-czerwoni uplasowali się na drugiej pozycji. Zwyciężyli Niemcy.