REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedII Polskie Targi Uniwersyteckie Chicago – Toronto 2012

II Polskie Targi Uniwersyteckie Chicago – Toronto 2012

-

Sukces polskich uczelni w USA i Kanadzie

REKLAMA


To, co wydarzyło się w ciągu 4 dni Targów w Chicago i Toronto, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zorganizowane przez Fahrenheit Center II Polskie Targi Uniwersyteckie, stały się wydarzeniem przełomowym. Dzięki niemu polskie uczelnie zaznaczyły swoją obecność na rynku amerykańskim i kanadyjskim. To sukces polskiego szkolnictwa i szansa dla młodych ludzi, dla których Polska to nie tylko kraj rodzinny. To kraj wielkich możliwości i nadziei na spełnienie marzeń.

 

Na Targi zorganizowane przez Fahrenheit Center for Study Abroad przyjechało 17 uczelni z Krakowa, Poznania, Lublina, Warszawy, Wrocławia, Torunia i Katowic. W tym Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z Poznania, Uniwersytet Artystyczny z Poznania, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa i Poznania, a także Politechnika Wrocławska, Krakowska i Warszawska.

 

Od 29 lutego do 4 marca przedstawiciele polskich uniwersytetów prezentowali swoją ofertę dydaktyczną zarówno w Chicago jak i Toronto. Odwiedzający Targi potwierdzili, że chętnych do studiowania w Polsce nie brakuje, a tego rodzaju przedsięwzięcie daje młodym ludziom nowe możliwości zdobycia wykształcenia.

 

– Do tej pory brakowało informacji na temat studiów w Polsce. Młodzież amerykańska i kanadyjska była niedoinformowana. Organizując Targi chcieliśmy dać młodym ludziom alternatywę tańszego wykształcenia. Nikt z nas nie przypuszczał, że Targi spotkają się z takim zainteresowaniem. To, co działo się w Chicago, ale przede wszystkim w Toronto, umocniło nas w przekonaniu, że powinniśmy to robić dalej – mówi Zbigniew Piwoni, pomysłodawca i inicjator Targów, prezes Fahrenheit Center.

 

Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży

Przedstawiciele polskich uczelni zgodnie podkreślają, że pomysł zorganizowania Targów jest niezwykle trafny, a inicjatywa potrzebna. – To przyszłościowe zamierzenie, które łączy oczekiwania młodych Polaków w USA i w Kanadzie z potrzebami uczelni wyższych w Polsce – podkreśla Maria Muchowiecka, kierownik Centrum ds. Organizacji i Obsługi Studiów w Języku Angielskim na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

 

Podobnie sądzi Karolina Dąbrowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która udział w Targach postrzega, jako szansę do pozyskania studentów z USA i Kanady i zaoferowania im kształcenia na wysokim poziomie – Uczelnie z Polski miały wyjątkową możliwość zaprezentowania swoich programów, wychodząc tym samym naprzeciw oczekiwaniom młodzieży polonijnej w Chicago i Toronto. To wspaniała okazja dla młodzieży, by sprecyzować swoje edukacyjne potrzeby a dla polskich uniwersytetów, by przedstawić swoją ofertę na rynku międzynarodowym – mówi.

 

Marcin Witkowski, kierownik Biura Informacji i Promocji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pomysł ocenia bardzo dobrze, sugeruje jednak żeby nawiązać lepszą współpracę, ze szkołami polonijnymi. – To inicjatywa, która pozwala odnaleźć konkurencyjną jakościowo i atrakcyjną ekonomicznie alternatywę, w postaci studiowania w j. angielskim w Polsce. Jednak należy wzmóc działania lokalne, promujące studia w Polsce, tak aby umożliwić zapoznanie się z ofertą uczelni kandydatom także spoza środowisk polonijnych – dodaje.

 

Natomiast Kinga Drechny-Mucha, kierownik Biura Promocji Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaznacza, że w kontekście niżu demograficznego oraz coraz bardziej globalnego spojrzenia na rynek edukacyjny, nie można ograniczać się tylko do rynku polskiego czy europejskiego. – Doceniamy i popieramy pomysł organizacji Targów Uniwersyteckich w jednych z największych ośrodków polonijnych, w Chicago i Toronto. Tym bardziej że argumentem przemawiającym za studiowaniem na UJ jest nie tylko bardzo wysoki poziom kształcenia, ale często również więzy rodzinne, bo przecież największa grupa Polonii w USA to osoby pochodzące z Południowej Polski. To także promocja Polski, która odbywa się poprzez miasto Kraków, które ma rozpoznawalną markę na arenie światowej. Nie mogło nas tutaj zabraknąć. Zainteresowanie Uniwersytetem Jagiellońskim przerosło nasze oczekiwania, było ogromne. Z pewnością w przyszłym roku przyjedziemy ponownie – konkluduje.

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski w Targach bierze udział już po raz drugi. Anna Tarnowska-Waszak, dyrektor Uniwersytetu Otwartego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, swoją obecność na Targach uzasadnia chęcią zaprezentowania nowych kierunków studiów. – Po ubiegłorocznych Targach, mamy bardzo pozytywne doświadczenie, związane z dużym zainteresowaniem studiami w Polsce. Wiemy, że każde cykliczne wydarzenie ma większy rozgłos i szansę powodzenia. Tym bardziej że współpraca z organizatorami daje perspektywę rozwoju promocji polskiej edukacji w USA i Kanadzie. Rozszerzenie Targów o Kanadę, przy niezwykle atrakcyjnej ofercie


REKLAMA

2091104859 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

2091105158 views

REKLAMA

2092901617 views

REKLAMA

2091105439 views

Umysł rozszerzony

Wielkanocny napad

Mieszkanie dla Phila

Dzieci tyranów

Kanał śmierci

REKLAMA

2091105585 views

REKLAMA

2091105730 views