Senatorzy rozważają deportację części nielegalnych imigrantów

Grupa senatorów, zarówno demokratycznych jak i republikańskich, pracująca nad projektem nowej ustawy imigracyjnej opowiedziała się za deportacją tych nielegalnych imigrantów, którzy przekroczyli granicę USA po 31 grudnia 2011 r. – ujawniły w piątek źródła w Kongresie.

fot.Allie_Caulfield via Flickr/ Senatorowie obu partii opowiadają się za deportacją osób, które przebywają w USA niedostatecznie długo, by móc zadomowić się w tym kraju

fot.Allie_Caulfield via Flickr/ Senatorowie obu partii opowiadają się za deportacją osób, które przebywają w USA niedostatecznie długo, by móc zadomowić się w tym kraju

Projekt, opracowany przez czterech Demokratów i czterech Republikanów, przewiduje natomiast (pod pewnymi warunkami) możliwość zalegalizowania pobytu w USA i ewentualne uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa przez ok. 11 milionom nielegalnych imigrantów, którzy przybyli do USA przed tym terminem.

– Ludzie muszą przebywać w kraju dostatecznie długo, aby zapuścić korzenie. Jeśli po prostu przyjechałeś tutaj i przebywasz nielegalnie, to nie możesz tu zostać – powiedział jeden z doradców kongresowych, który zastrzegł sobie anonimowość. Projekt jest bowiem wciąż negocjowany i jego ostateczny kształt jest nieznany.

Senatorzy mają przedstawić projekt ustawy w najbliższy wtorek. Następnego dnia senacka komisja prawna ma zebrać się, aby go przeanalizować.

Reforma ustawodawstwa imigracyjnego jest jednym z głównych celów, jakie postawił przed sobą prezydent Obama rozpoczynając drugą kadencję w Białym Domu.

Ostatniej szeroko zakrojonej reformy tego ustawodawstwa dokonano w 1986 r. Jest ona obecnie powszechnie krytykowana za umożliwienie wjazdu do USA i pozostanie w tym kraju milionom nielegalnych imigrantów. Jednocześnie zmniejszyła się liczba przybywających z zagranicy wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

(PAP)

Categories: Ameryka, Polityka, Wydarzenia

Comments

 1. mixer
  mixer 13 kwietnia, 2013, 23:03

  jesli procedura otrzymywania zielonej karty ma potrwac 10 lat to zapuszcza korzenie lub wyjada sami:)

  Reply this comment
 2. nowy
  nowy 13 kwietnia, 2013, 23:29

  Deportacji powinni podlegac ci ktorzy zlamali prawo i sa zagrozeniem dla spoleczenstwa. Dawanie takim ludziom mozliwosci zalegalizowania pobytu jest dzialaniem na szkode tego spoleczenstwa i naraza podatnika na dodatkowe koszty.

  Reply this comment
 3. KARIOKA
  KARIOKA 15 kwietnia, 2013, 18:26

  DO ADMINISTRATORA NIE BYLO MNIE CHWILE NA TEJ STRONIE ,WRACAM I CO WIDZE CZY NAPRAWDE MUSIELISCIE TO TAK SPASKUDZIC ,WYGLAD TEJ STRONY BYLO LADNIE PRZERZYSCIE , A TERAZ GROCH Z KAPUSTA WROCCIE DO DAWNEJ SZATY GRAFICZNEJ ,TEGO SIE NIE DA STRAWIC BRRRRR

  Reply this comment
  • yur
   yur 17 kwietnia, 2013, 13:39

   Po ilości komentarzy i poziomie to się nazywa dostosowywanie portalu. Karioka to umrze śmiercią naturalną.

   Reply this comment
 4. bebo
  bebo 18 kwietnia, 2013, 09:09

  to prawda popsuli cos co chodzilo dobrze a taka juz natura polakow lubia przedobrzyc!!

  Reply this comment
 5. KARIOKA
  KARIOKA 18 kwietnia, 2013, 18:41

  hallo . dostosowywanie portalu’ a do czego jesli laska????

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*