Reuters: Kim Dzong Un prawdopodobnie już w niedzielę będzie w Singapurze

Reuters: Kim Dzong Un prawdopodobnie już w niedzielę będzie w Singapurze

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un prawdopodobnie już w niedzielę wyląduje na singapurskim lotnisku Changi, na dwa dni przed spotkaniem z prezydentem USA Donaldem Trumpem – podał w piątek Reuters, powołując się na źródło zaangażowane w organizację tego lotu.

Reuters zwrócił się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego Singapuru o komentarz w tej sprawie, jednak jak dotąd nie uzyskał odpowiedzi.

W związku z zaplanowanym na najbliższy wtorek spotkaniem Trumpa z Kimem władze Singapuru wdrażają specjalne środki bezpieczeństwa; zabronione jest m.in. noszenie megafonów i dużych transparentów oraz używanie dronów. Zapowiadano również bardziej szczegółowe kontrole osobiste przeprowadzane przez policjantów.

Choć los szczytu przez długi czas pozostawał niepewny, ostatecznie obie strony potwierdziły, że odbędzie się, jak wcześniej planowano. Oczekuje się, że spotkanie Trumpa z Kimem będzie poświęcone głównie kwestii denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Kim wielokrotnie deklarował w tym roku, że jego celem jest „całkowita denuklearyzacja” półwyspu, ale nie ogłosił jak dotąd konkretnego harmonogramu likwidacji arsenału jądrowego swojego kraju. (PAP)

fot.KCNA/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*