Strona głównaSportParis Saint-Germain pobił europejski rekord

Paris Saint-Germain pobił europejski rekord

-

Kylian Mbappe i Neymar zapewnili PSG 12. z rzędu zwycięstwo fot.Christophe Tesson/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Piłkarze Paris Saint-Germain odnieśli 12. zwycięstwo w 12. kolejce francuskiej ekstraklasy, bijąc rekord czołowych lig europejskich. W piątek w meczu na szczycie pokonali u siebie Lille 2:1.

W Parku Książąt kibice czekali na bramkę do 70. minuty. Zdobył ją po podaniu Neymara Kylian Mbappe, uderzając efektownie sprzed linii pola karnego. 14 minut później Mbappe asystował z kolei przy golu Brazylijczyka. Honorową bramkę dla gości zdobył z rzutu karnego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Iworyjczyk Nicolas Pepe.

To najniższa do tej pory wygrana PSG od początku sezonu. Wcześniej gromili rywali, a w ubiegłą niedzielę po raz pierwszy od startu rozgrywek nie zdobyli co najmniej trzech bramek, wygrywając w Marsylii z Olympique 2:0. Mają znakomity bilans bramkowy: 41-7.

W tabeli Paris Saint-Germain wyprzedza Lille o 11 punktów oraz o 14 Montpellier, który swój mecz 12. kolejki rozegra w niedzielę z Olympique Marsylia.

W pięciu czołowych ligach Europy (angielska, niemiecka, włoska, hiszpańska i francuska) nikt jeszcze nie miał tak świetnego startu sezonu. 11 pierwszych spotkań udało się wygrać tylko Tottenhamowi Hotspur w edycji 1960/61.

W sobotę Thierry Henry spróbuje wygrać pierwszy mecz jako szkoleniowiec AS Monaco. Drużyna z Księstwa, zajmująca dopiero przedostatnie miejsce w tabeli, zagra na wyjeździe z plasującym się na czwartej pozycji Reims. Pod kierunkiem Henry’ego Monaco przegrało jedno spotkanie i dwukrotnie zremisowało. W poprzedniej kolejce punkt w końcówce meczu z Dijon (2:2) uratował Kamil Glik.