Kamil Stoch nie wystąpi w Kuusamo

Kamil Stoch po raz pierwszy w swojej karierze nie może startować z powodu kontuzji fot.Antonio Bat/EPA

Kamil Stoch po raz pierwszy w swojej karierze nie może startować z powodu kontuzji fot.Antonio Bat/EPA

Kamil Stoch nie wystąpi w zaplanowanych na piątek i sobotę zawodach Pucharu Świata w fińskim Kuusamo – poinformował lekarz kadry skoczków narciarskich Aleksander Winiarski.

– Po wykonaniu badań rezonansem magnetycznym i aparatem ultrasonograficznym stwierdziłem wprawdzie dużą poprawę, jednak jest tam jeszcze trochę krwi, która w skrajnym zgięciu stawu, takim, jaki występuje w pozycji dojazdowej na rozbiegu skoczni, powoduje, że Kamil odczuwa dyskomfort. Chcemy więc to doleczyć w stu procentach – ocenił lekarz kadry polskich skoczków.

Dodał, że Stoch może jednak podjąć niektóre treningi.

– Powinien jednak mieć przerwę w skrajnych obciążeniach. Ma też rozpisaną rehabilitację, a w piątek umówiliśmy się na następne badania kontrolne – podsumował Winiarski.

Stoch, podwójny mistrz olimpijski z Soczi i zdobywca Kryształowej Kuli w ostatnim sezonie, doznał kontuzji podczas treningu poprzedzającego inauguracyjne konkursy PŚ w niemieckim Klingenthal. Poczuł ukłucie w kostce, ale ponieważ inne dolegliwości nie wystąpiły, oddał skok treningowy, po którym zdejmując obuwie zauważył, że stopa jest opuchnięta, a urazowi towarzyszy podskórny wylew.

Z tego powodu zabrakło go w piątkowych kwalifikacjach, sobotniej rywalizacji drużynowej i niedzielnym konkursie indywidualnym. Zmagania kolegów śledził w telewizji w pokoju hotelowym z nogą obłożoną lodem.

W poniedziałek badanie przeprowadzone w nowotarskim szpitalu wykazały, że kostka nie jest pęknięta. Z okolic torebki stawowej ściągnięta została krew uciskająca staw skokowy.

„Pierwszy raz jestem w sytuacji, że z powodu kontuzji nie mogę startować w zawodach. Patrząc na statystyki aż się dziwię, że dotąd mnie to nie spotkało. Nie jest to na szczęście nic poważnego. Z moją nogą jest coraz lepiej, jednak doktor uznał, że nierozsądnie byłoby ryzykować i wystartować w Kuusamo. Lepiej być sprawnym przez resztę długiego sezonu. Kilka dni rehabilitacji i widzimy się znowu!” – napisał na Facebooku Stoch.

Kwalifikacje w fińskim Kuusamo rozpoczną się w czwartek o godzinie 18. W piątek i sobotę wieczorem rozegrane zostaną dwa kolejne w tym sezonie konkursy indywidualne. W ogłoszonym w poniedziałek przez trenera kadry Łukasza Kruczka składzie na te zawody znaleźli się: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Krzysztof Biegun i Aleksander Zniszczoł. W miejsce Stocha pojedzie Stefan Hula.

(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.
Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*