Strona głównaSportBez niespodzianek w Pucharze Polski

Bez niespodzianek w Pucharze Polski

-

Błękitni Stargard Szczeciński nie powtórzą już wyniku z poprzedniej edycji Pucharu Polski fot.Facebook

Drużyny piłkarskiej ekstraklasy w komplecie wygrały we wtorek swoje mecze 1/16 finału Pucharu Polski. Do kolejnej rundy awansowały Lech Poznań, Cracovia Kraków, Korona Kielce i Zagłębie Lubin.

Żadna z tych ekip nie odniosła jednak przekonującego zwycięstwa. Cracovia przegrywała do przerwy z występującym na zapleczu ekstraklasy Dolcanem Ząbki 1:2, ale po zmianie stron dwie bramki dla gości zdobył Dariusz Zjawiński – król strzelców 1. ligi w sezonie 2013/14, wówczas w barwach… Dolcanu.

Także ubiegłoroczny półfinalista PP Błękitni Stargard Szczeciński wysoko postawił poprzeczkę Zagłębiu Lubin. To gospodarze, którzy na co dzień występują w 2. lidze, prowadzili 1:0 do 53. minuty. Wówczas doszło do wyrównania, ale tylko na kilkadziesiąt sekund, ponieważ swoją drugą bramkę tego dnia zdobył Radosław Wiśniewski. Końcówka należała jednak do faworytów, którzy strzelili trzy gole w 20 minut.

Starcie Korony Kielce z drugoligową Wdą Świecie zakończyło się skromnym zwycięstwem gości 1:0, a jedyna bramka padła w 79. minucie z rzutu karnego.

Tylko trochę lepiej zaprezentował się mistrz Polski Lech Poznań, który poradził sobie na wyjeździe z pierwszoligową Olimpią Grudziądz. Zespół ze stolicy Wielkopolski wygrał 2:0 po dwóch trafieniach Węgra Davida Holmana.

Kolejna runda Pucharu Polski – 1/8 finału – zaplanowana jest na 23 września.