Agnieszka Radwańska w 1/8 finału turnieju WTA w Miami

Agnieszka Radwańska w 1/8 finału turnieju WTA w Miami

Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska pokonała Rosjankę Jelenę Wiesninę (32.) 7:5, 6:3 i awansowała do 1/8 finału tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Miami (pula nagród 5,43 mln dol.). 

 

Agnieszka Radwańska fot.Rhona Wise/PAP/EPA

Agnieszka Radwańska fot.Rhona Wise/PAP/EPA

Pierwszy set obfitował w przełamania, które były w dużym stopniu efektem pomyłek obu zawodniczek przy własnym podaniu. Zarówno Radwańska, jak i Wiesnina dwa razy zanotowały podwójny błąd serwisowy.

Spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla 35. w rankingu WTA Tour Rosjanki, która prowadziła w inauguracyjnej partii 2:0. Trzecia na światowej liście Polka po chwili wyrównała stan rywalizacji i później toczyła się walka „gem za gem”. 27-letnia Wiesnina, pamiętając o niedawnych problemach rywalki z kolanem, starała się zmusić ją jak najczęściej do biegania i zmęczyć.

W 10. gemie młodsza o dwa lata krakowianka miała dwie piłki setowe, ale nie wykorzystała żadnej z tych szans. W kolejnym zaś aż trzy okazje na „breaka” miała przeciwniczka, ale „Isia” zdołała wyjść obronną ręką z tej sytuacji. Set zakończył się wygraną Polki 7:5.

Druga partia miała od początku wyrównany przebieg. Radwańska „odskoczyła” dopiero w ósmym gemie, przełamując rywalkę i obejmując prowadzenie 5:3. Po chwili zakończyła spotkanie.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu poprawiła bilans w pojedynkach z niżej notowaną Rosjanką na 5-1.

Wcześniej w Miami pokonała Szwajcarkę Rominę Oprandi 6:0, 6:4. Spotkaniem ze Szwajcarką zainaugurowała swój tegoroczny występ w turnieju na Florydzie, bowiem na otwarcie miała „wolny los”.

O piąty z rzędu występ w ćwierćfinale imprezy krakowianka zmierzy się z Eliną Switoliną, która w niedzielę wygrała z Czeszką Barborą Zahlavovą Strycovą 4:6, 6:4, 6:1. Będzie to pierwszy w karierze pojedynek tych zawodniczek.

25-letnia Polka ma dobre wspomnienia z dotychczasowych występów w Miami. Wygrała te zawody w 2012 roku, 12 miesięcy temu dotarła do półfinału, a w 2011 roku świętowała sukces w grze podwójnej (w parze ze Słowaczką Danielą Hantuchovą).

Na pierwszej rundzie występ w tegorocznej edycji zakończyła młodsza z sióstr Radwańskich Urszula i Katarzyna Piter. Kwalifikacji nie przebrnęła z kolei Magda Linette.

Wynik meczu 3. rundy gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Jelena Wiesnina (Rosja, 32) 7:5, 6:3. (PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*