Swoją drugą połowę znajdziesz… w Wal-Marcie?

Gdzie najczęściej nie wykorzystuje się szansy zawarcia nowej znajomości? Okazuje się, że aż w 15 stanach w Wal-Marcie – pisze magazyn Psychology Today.

fot. Dorothy Gambrell, Psychology Today/ Gdzie Amerykanie najczęściej przegapiają szansę na nową znajomość?

fot. Dorothy Gambrell, Psychology Today/ Gdzie Amerykanie najczęściej przegapiają szansę na nową znajomość?

Badanie przeprowadzono w oparciu o zapytania w dziale „Missed Connections” na portalu ogłoszeniowym Craigslist, gdzie użytkownicy, oprócz kontaktów biznesowych i dawnych przyjaciół, poszukują nieznajomych, którzy przyciągnęli ich wzrok.

Choć analiza nie miała charakteru stricte naukowego, ukazuje przekrój amerykańskiego społeczeństwa. Przekonanie, że spotkało się bratnią duszę w Wal-Marcie mieli mieszkańcy aż 15 stanów od Zachodniej Wirginii po Teksas na południu i po Idaho na północy.

Stany, które wyłamały się spod supermarketowej miłości to m.in. Nowy Jork, gdzie najczęściej pisano o spotkaniach w metrze oraz Kalifornia, gdzie strzała Amora najczęściej uderza w sieci klubów fitness 24 Hour Fitness.

Zobacz też: Amerykanie: miłość od pierwszego wejrzenia istnieje

Miłość – tak, małżeństwo – niekoniecznie

W analizie postów wprowadzono także rozróżnienie na wiek. Dwudziestokilkulatkowie najczęściej zostają zauroczeni w lodziarni, trzydziestokilkulatkowie w barze, a osoby powyżej czterdziestki w klubie striptisowym lub księgarni dla dorosłych.

Autorami większości postów byli mężczyźni.

as

Zdjęcie na stronie głównej: Bobby P. via Flickr

Categories: Społeczeństwo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*