Kaczyński: jesteśmy coraz bliżej prawdy o katastrofie smoleńskiej

Jarosław Kaczyński fot. Paweł Supernak/EPA

Jarosław Kaczyński fot. Paweł Supernak/EPA

Jesteśmy coraz bliżej prawdy o katastrofie smoleńskiej i żadne działania, które się temu przeciwstawiają nic nie pomogą – powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński w 81. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

„Przez wszystkie te lata zabiegaliśmy o to, by prawda wyszła na jaw, by ci wszyscy, którzy zginęli byli właściwie upamiętnieni. Jesteśmy blisko, coraz bliżej prawdy i tego dnia, w którym staną tutaj pomniki i żadne działania, które zmierzają ku temu, by temu się przeciwstawić nic nie pomogą” – oświadczył prezes PiS w wystąpieniu przed Pałacem Prezydenckim.

Wystąpienie Kaczyńskiego było zagłuszane przez zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim Obywateli RP, którzy krzyczeli „Ręce precz od grobów!”.

„Zwyciężymy z całą pewnością. Będzie prawda wbrew tym, którzy tutaj krzyczą. Wbrew tym wszystkim, którzy bronią kłamstwa, którzy bronią kłamstwa także tutaj. Wbrew tym wszystkim, którzy dzisiaj łamią prawo, którzy dzisiaj chcą sparaliżować Sejm, którzy chcą doprowadzić do tego by wielki plan naprawy Rzeczypospolitej się nie udał” – podkreślił prezes PiS.

„Jeszcze raz powtarzam: zwyciężymy, dojdziemy do prawdy, także do tej prawdy, która jest w grobach” – powiedział Kaczyński. „Dojdziemy do prawdy i ci wszyscy, którzy dzisiaj za wszelką cenę chcą bronić kłamstwa, którzy chcą za wszelką cenę służyć tym, którzy są wrogami Polski, ci wszyscy będą się wstydzić i poniosą konsekwencje moralne, a tam gdzie łamią prawo także i inne tego wszystkiego, co czynią” – dodał Kaczyński.

„Jesteśmy pewni, że przyjdzie taki dzień, że Polska będzie ostatecznie uwolniona, od tej choroby, od tego wszystkiego co dzisiaj także widzimy. Przyjdzie taki dzień, że żadne krzyki, żadne wrzaski, żadne syreny tego nie zmienią. Polska zwycięży wbrew swoim wrogom, wbrew swoim zdrajcom” – oświadczył lider PiS.

Zgromadzeni uczestnicy uroczystości skandowali: „Zwyciężymy! Targowica!” (PAP)

Categories: Polska

Comments

 1. Vici
  Vici 10 stycznia, 2017, 19:28

  pan Kaczyński to jest coraz bliżej….kaftanu bezpieczeństwa.

  Reply this comment
 2. Normals
  Normals 11 stycznia, 2017, 13:19

  Wreszcie ktos zaczal sie smiac z naczelnika panstwa Kaczynskiego .Wklejam pierwszy odcinek serialu kabaretowego ” ucho prezesa”
  https://www.youtube.com/watch?v=LYiAathvVYI

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*