Polsky.tv w sądzie. Koniec pirackich praktyk?

Polsky.tv w sądzie. Koniec pirackich praktyk?

Do sądu federalnego w Chicago wpłynął pozew przeciwko firmie Polsky.tv i jej lokalnym przedstawicielom. Polsky.tv to popularny dystrybutor polskich kanałów telewizyjnych. Atrakcyjna cena i bogata oferta przyciągnęły rzesze klientów. Pozywający twierdzą, że programy transmitowane są nielegalnie, a Polsky.tv jest piratem.

Pani Ewa z Chicago została szczęśliwą posiadaczką pakietu telewizji internetowej jesienią zeszłego roku. Usługę wykupiła u lokalnego przedstawiciela Polsky.tv w Chicago. Miła obsługa, profesjonalny serwis, porządnie zrobiona strona internetowa, a przede wszystkim rekomendacja przyjaciółki przekonała panią Ewę do wykupienia abonamentu. Od razu zapłaciła za rok z góry, choć wrodzona intuicja podpowiadała jej, że coś tu jest nie w porządku: 40 programów prosto z Polski to przecież bardzo atrakcyjna oferta, szczególnie w porównaniu z ofertami konkurencji, u których pakiet polskich programów wyglądał przy ofercie Polsky.tv jak maluch przy mercedesie. Pani Ewa na wieść o pozwie sądowym przeciwko firmie traci humor i nie chce ujawnić, ile pieniędzy kosztowała ją przyjemność oglądania polskich wiadomości, filmów i seriali. Na internetowej stronie Polsky.tv ceny wahają się od 299,95 do 449,95 za rok, w zależności od rodzaju dekodera i nośnika – oglądanie w telewizorze jest droższe niż na laptopie. Abonament miesięczny wynosi 25,95 dolarów.

Pozew sądowy wnieśli polscy nadawcy telewizyjni zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sygnał, mającym siedzibę w Warszawie, a główni pozywający to Telewizja Polsat Sp. z o.o. i TVN S.A.

W oświadczeniu, które Stowarzyszenie Sygnał wydało 19 stycznia 2015 r. czytamy, że pozew dotyczy nielegalnego udostępniania przez Polsky.tv ponad 30 polskich kanałów telewizyjnych swoim abonentom. Według autorów pozwu polscy twórcy telewizyjni, będący właścicielami transmitowanych przez pozwaną firmę materiałów audiowizualnych, nigdy nie wydali zgody ani pozwolenia na ich udostępnianie. Zanim doszło do złożenia pozwu w chicagowskim sądzie, nadawcy znad Wisły podejmowali inne kroki prawne mające na celu położenie kresu bezprawnej transmisji polskich kanałów i czerpania z tego procederu korzyści majątkowych. Zawiadomienie w tej sprawie Stowarzyszenie Sygnał złożyło w polskiej prokuraturze już w lipcu 2013 roku. Bezskutecznie, podobnie jak próby negocjowania z kierownictwem Polsky.tv uczciwych warunków udostępniania własności intelektualnej polskich nadawców.

„Taka działalność jest okradaniem nie tylko właścicieli praw, lecz także widzów, którzy płacą za treści bez gwarancji ich odebrania i bez praw do korzystania z nich” – wypowiada się w oświadczeniu Jarosław Mojsiejuk, członek zarządu Stowarzyszenia Sygnał.

Pozew wpłynął do Illinois Northern District Court 19 grudnia 2014 roku. Wezwania do stawienia się przed sędzią otrzymali, oprócz firmy Polsky.tv, także dystrybutorzy firmy w Stanach Zjednoczonych. Oto ich pełna lista: Wizard Electroland, Polvision LLC, ABC Computers LLC, Pollux LLC, Polish TV Chicago, USA PolskyTV, Polska TV Online Ltd., Archer Express Video & Cellular, PolskyTV USA, Bestpol TV GmbH, Fidera Holding S.A., Polsky Multimedia Group Ltd., PolSky TV, Polsky24TV, Ifix4less LLC, InfoPOL, 10newvision, NaszaPolskaTV, PolskaTvUS oraz PolskaTV USA.

fot.pixabay.com

fot.pixabay.com

Na liście pozwanych znalazła się Polish TV Chicago. Podobieństwo jej nazwy do oficjalnego przedstawiciela Polsatu w USA – Polish Television Chicago początkowo zaniepokoiła Piotra Latałło – producenta programu „Oblicza Ameryki”.

– Skontaktowaliśmy się natychmiast z Polsatem. Mamy już oficjalne wyjaśnienie od naszego polskiego partnera. To nie o nas chodzi. Pozew został złożony przeciwko podmiotowi prowadzącemu sprzedaż usług poprzez (zamkniętą w ostatnich dniach) stronę www.polishtvchicago.com. Ale z drugiej strony uważam sprawę za bezprecedensową. Najwyższy czas, by ci, którzy dopuszczają się kradzieży własności intelektualnej, za to odpowiedzieli – mówi nam Latałło.

Bezprecedensowa sprawa sądowa przeciwko polonijnemu piratowi z pewnością ucieszy jego ofiary – telewizyjnych twórców z Polski

W podobnym tonie wypowiedziała się Kamilla Dworska p.o. menedżera stacji Polvision, której nazwa również figuruje na liście pozwanych podmiotów: – To nie my. Polvision LLC to firma z Nowego Jorku, zajmująca się montażem anten satelitarnych. Zbieżność nazwy z naszą telewizją to przypadek. Telewizja Polvision nigdy nie używała jakichkolwiek materiałów audiowizualnych bez zgody autorów. Jesteśmy przeciwko piractwu i nigdy tego nie robiliśmy.

– Prawa autorskie i własność intelektualna są chronione  umowami międzynarodowymi, podpisanymi zarówno przez Stany Zjednoczone, jak kraje europejskie, w tym Polskę – mówi nam Anthony Balice, adwokat z chicagowskiej kancelarii Emerson&Elder P.C., zajmujący się prawem medialnym i ochroną praw autorskich.

W podobnej sprawie z czerwca 2014 r. potentat medialny American Broadcasting Company Inc. wygrał z firmą Aereo Inc. retransmitującą nielegalnie należące do American Broadcasting telewizyjne kanały. Aereo Inc. była zmuszona natychmiast wstrzymać piracką emisję, a po wyroku zapłaciła wysokie grzywny.

Jeśli zarzuty Stowarzyszenia Sygnał się potwierdzą, pani Ewa będzie już niedługo zmuszona zmienić dostawcę polskiej telewizji. To zła wiadomość dla niej i tysięcy abonentów firmy, która – zdaniem strony pozywającej – sprzedawała kradzioną własność. Bezprecedensowa sprawa sądowa przeciwko polonijnemu piratowi z pewnością ucieszy jego ofiary – telewizyjnych twórców z Polski, którzy z każdym wyemitowanym przez nieuczciwego dystrybutora serialem tracili pieniądze. Najwyraźniej stracili też cierpliwość, a sprawą Polsky.tv zajmie się amerykański wymiar sprawiedliwości.

Redakcja „Dziennika Związkowego” próbowała skontaktować się z kierownictwem Polsky.tv – telefonicznie i drogą internetową. Niestety bez skutku.

Grzegorz Dziedzic

gdziedzic@zwiazkowy.com

fot.pixabay.com

Categories: Polonia

Comments

  1. Dariusz
    Dariusz 24 stycznia, 2015, 12:16

    Polskytv jest super Zrobili super polskie stacje i zal bedzie ich nie ogladac. A Ja I tak nie wroce do ogladania zalosnych programow polvizion itp gowien

    Reply this comment
    • pawel
      pawel 24 stycznia, 2015, 12:32

      Pani Ewa z pewnoscia za rok kupi nastepny abonament jezeli okarze sie ze polsky.tv dalej istnieje
      wielki szacun dle tworcow polsky

      Reply this comment
    • jerry
      jerry 27 stycznia, 2015, 15:03

      Polsky tv to wspaniała tv to przez komunistów Polacy są za granicą tez chcemy oglądać polska tv mam nadzieje ze sąd USA odrzuci ten śmieszny pozew kibicuje my polsky tv a PO niech zajmie się sobą swoimi afera mi zdrady Polski

      Reply this comment
      • dex
        dex 18 czerwca, 2017, 06:20

        Jesteś pustak i zdrajcą Polskiego narodu. Widać iż nawet sam poprawnie po polsku nie potrafisz już pisać. Won !!!!!

        Reply this comment
  2. zza kałuży
    zza kałuży 24 stycznia, 2015, 14:11

    Dwa wpisy dowodzce, że Polak woli kupić od pasera, byle było taniej. Dlatego właśnie nie zniknie wśród Polaków popularność kradzionych rowerów, motocykli, samochodów, sprzedawanej przez polonijnymi sklepami kawy, lekarstw i wszelkiego rodzaju niewiadomego pochodzenia towarów. Mentalność meneli.

    Reply this comment
    • Wredna baba
      Wredna baba 27 stycznia, 2015, 11:17

      A co ty myslisz ze my mamy co tutaj ogladac jak za ledwie dwa durne kanaly ktore kosztuja tyle samo co ten biedny polsky i takie badziewie na tym leci ze az zal ogladac tego badziewia i zal placic za to gowno za przeproszeniem jak by ktos byl na tyle madry to by w koncu zoabczyl ze Polacy chca ogladac swoja telwizje tak samo jak Azjaci czy Meksykanie ktorzy maja kanalow mnostow do ogladania tutaj w STANACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I jak tu nie mowic o rasizimie!!!!!!

      Reply this comment
      • zza kałuży
        zza kałuży 27 stycznia, 2015, 20:25

        Ostatni telewizor wyrzuciłem z domu jakieś 5 lat temu. Dlatego tak późno, że jestem starym prykiem. Moje dzieci w Polsce zrobiły to samo 15 lat temu.
        Przestań tracić czas. W jakim chicagowskim muzeum byłaś @wredna babo ostatnio?

        Reply this comment
    • Agata
      Agata 9 kwietnia, 2015, 16:34

      głupoty pan gadasz. Tu nie chodzi o byle taniej a o ogół oferty. w pl, mam wszystkie najważniejsze kanały za 20 zł miesięcznie, tu mogę założyć talerz, jak właściciel bloku się na talerz zgadza. jeśli nie to co mam do wyboru? ipla bez TVNu ok 25 zł. poza tym skomplikowane procesy wyszukiwania w komputerze, nie dla starszych ludzi, tak jak moja znajoma, starsza kobieta na wózku, 3 miesiące uczyłam ja pisać smsy, nie ma możliwości podłączenia talerza wiec polsky to JEDYNA na niej możliwość. Jak TV POLSKA wyjmie głowę z tyłka i przygotuje dobrej jakości ofertę podobna z do polsky na pewno Polacy nie będą musieli łapać się piratów.

      Reply this comment
    • dirtdog
      dirtdog 30 kwietnia, 2015, 14:26

      pier****sz (edyt.red.) i tyle. Wszystko to co napisales to tylko dotyczy Polakow. A ty kim jestes? Tylko polacy posiadaja wszystko co kradzione. A ile osob znasz co posiada kradzony samochod??

      Reply this comment
    • Gmasta
      Gmasta 19 października, 2015, 20:30

      Ale bzdury wygadujesz – gdybys mial do wyboru beznadziejna oferte TV satelitarnej ” dish network” z tvn ,tvn24,polsat I TV rydzyk plus kino polska I bajki DLA dzieci do 10 miesiaca zycia I to gowno kosztuje 30$ plus musisz miec podstawowy pakiet amerykanskich to wychodzi 52-60$ to ci bys wybral ,nie mowiac o beznadziejnej jakosci z satelity

      Reply this comment
  3. Jarun
    Jarun 24 stycznia, 2015, 14:37

    No i mają debile yankesi , problem Ucha-cha.

    Reply this comment
  4. Jarun
    Jarun 24 stycznia, 2015, 14:41

    Jak wiadomo, każdy rząd pragnie dobra swoich obywateli, a już rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego pragnie go w szczególności. Wychodząc z założenia, że jeśli nawet będzie dodawał ziarnko do ziarnka, to w końcu zbierze się miarka – oczywiście pod warunkiem, że rząd rządzi dostatecznie długo – ale z tym nie ma u nas problemu. Rządy rządzą tak długo, jak długo okupujące nasz nieszczęśliwy kraj bezpieczniackie watahy są z nich zadowolone. No a kiedy są z nich zadowolone? Kiedy rządy zapewniają bezpieczniackim watahom uzyskiwanie odpowiednio wysokich korzyści z okupacji kraju. Korzyści te zaś są tym większe, im bardziej rząd pragnie dobra obywateli. Oczywiście nie może tego dobra rabować zbyt ostentacyjnie, bo wtedy obywatele mogliby się zbuntować i kto wie, czy nawet przy wykorzystaniu możliwości stwarzanych przez ustawę o bratniej pomocy, nasi okupanci mogliby sobie z nimi poradzić. Dlatego rządy w dążeniu do położenia ręki na dobrach obywateli muszą działać dyskretnie, to znaczy – zachowywać się tak, jakby wcale nie pragnęły dobra obywateli.

    Tak właśnie postąpił rząd pani Ewy Kopacz, wprowadzając od 1 stycznia tak zwana „opłatę zapasową” od paliw płynnych. Jak wiadomo, gwoli utemperowania złego ruskiego czekisty Putina, ceny ropy naftowej na świecie spadają i spadają w nadziei, że w końcu tak spadną, aż zły ruski czekista Putin zbankrutuje, dzięki czemu na całym świecie zwycięży demokracja. W awangardzie demokracji znalazła się sławna na całym świecie z demokratycznych swobód Arabia Saudyjska, która zresztą ma i swój interes w doprowadzeniu do zwycięstwa demokracji w Syrii, gdzie tamtejsi bezbronni cywile od dłuższego czasu próbują obalić tamtejszego tyrana i wprowadzić demokrację tak, jak w państwie islamskim.

    Wszystkie te zagadkowe przyczyny powodują jednak niepożądane skutki uboczne. Jeśli bowiem spada cena ropy, to spada również cena paliw z tej ropy produkowanych. Tymczasem w cenie paliw rząd poukrywał rozmaite podatki, które na ogół wyrażane są w odpowiednim procencie od ceny. Zatem im niższa cena paliwa, tym mniejsze sumy ściągane są przez rząd od obywateli pod pretekstem tych podatków i tym mniejsze korzyści z okupacji kraju odnoszą bezpieczniackie watahy, pasożytujące między innymi na strategicznych państwowych spółkach paliwowych, które właśnie dlatego są strategiczne i państwowe. Jak widzimy, nie ma rzeczy doskonałych i nawet walka o zwycięstwo demokracji na świecie – jakby to powiedział były prezydent naszego nieszczęśliwego kraju Lech Wałęsa – ma swoje „plusy ujemne”.

    Na szczęście nawet w takich warunkach rząd może trochę bardziej zapragnąć dobra obywateli, dzięki czemu straty bezpieczniackich watah wynikające ze spadku cen ropy i spadku cen paliw, mogą zostać wyrównane. Temu właśnie służy wprowadzenie „opłaty zapasowej”, do której w charakterze pretekstu zostało wykorzystane zmniejszenie obowiązkowych zapasów, jakie firmy paliwowe muszą gromadzić na wszelki wypadek. Za to będą musiały wpłacać na rzecz rządowej Agencji Rezerw Materiałowych wspomnianą „opłatę zapasową”. Pozornie dobro obywateli nie zostaje przy tym nadszarpnięte, ale musimy pamiętać, że wszystkie podatki i opłaty są przerzucane i bez względu na to, na kogo zostały nałożone, płaci je konsument – w tym akurat przypadku – kierowcy samochodów. Podobno koszty opłaty zapasowej, rozłożone w ten sposób na wszystkich obywateli nie będą bardzo duże – ale to się tylko tak mówi, bo zgodnie z prawem Murphy’ego, jeśli tylko coś złego może się stać, to na pewno się stanie – tym bardziej, że rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w pożądaniu dobra obywateli wykazuje prawdziwą zapamiętałość. Najwyraźniej musi być coraz potężniej naciskany przez okupujące nasz nieszczęśliwy kraj bezpieczniackie watahy, które ani myślą tracić korzyści z okupacji tylko dlatego, że na świecie toczy się nieubłagana walka o zwycięstwo demokracji. O demokrację trzeba walczyć, to jasne, tym bardziej, że taki akurat jest rozkaz – ale jeśli nawet, to niech koszty tej walki ponoszą obywatele, bo w końcu dla kogo jest ta cała demokracja. Stanisław Michalkiewicz

    Reply this comment
    • Ole
      Ole 24 stycznia, 2015, 17:03

      Cały czas kolega pisze OT, i w dodatku jakiś bełkot . Gdzie jest moderator? Wpis off topic od razi do kosza.

      Reply this comment
  5. Zbigniew
    Zbigniew 25 stycznia, 2015, 20:34

    Co juz sie boja cablowcy ze koryto ucieka wedlug mnie i moich znajomych to jest TO BARDZO DOBRA TELEWIZJA nareszcie jest naco popaczyc dobre komedie seriale i cos dla dzieci a nie tylko mordowanie i sex.

    Reply this comment
  6. Bo
    Bo 26 stycznia, 2015, 18:30

    Piraci to ci ktorzy Nam oferuja 10 kanalow I w ktorych sa same powtorki I bzdety, ktorych nikt nie chce ogladac, w dodatku za $40! Jestem Polakiem I powinienem miec takie same prawo jak I ci w Polsce, trzeba zaplacic? nie ma problemu, rozumiem ze chodzi o pieniadze I moge placic ale powinnem miec wybor I dostep.
    🙁

    Reply this comment
  7. Janek
    Janek 27 stycznia, 2015, 00:51

    Nareszcie pojawil sie ktos, kto wie ze starocie sie nie sprzedaja. Nic dziwnego ze najnowsza oferta , wlacznie z 2 tygodniowym archiwum jest nie do pobicia. Zaplacilbym nawet dwa razy tyle bo ogladam z przyjemnoscia. Jezeli to piractwo, to szkoda ze np Polvision nie wlaczy sie zeby ten lub podobny pakiet kanalow byl legalny za rozsadna cene.

    Reply this comment
  8. Wredna Baba
    Wredna Baba 27 stycznia, 2015, 11:23

    A co tu mozna ogladac mam nadzieje ze polsky wygra ta sprawe i przynajmniej bedziemy mogli ogladac jakies normalne kanaly Polskie bo tutaj to zaledwie jest dwa w ktorych nic nie ma i co mam placic taka sama stawke za dwa to co moge zaplacic za to samo w polsky a po drugie nikt nie bedzie stawal na przeszkodzie polsky i ja jestem za zeby byly te kanalay przynajmniej jest co poagladac.

    Reply this comment
  9. jerry
    jerry 27 stycznia, 2015, 15:10

    Dziennikarze w Polsky fm bardzo krytykują polskytv a może to oni i polskyfm są piratami pozatym w weekend nie ma tego programu ba fm porażka a POLSKY TV KOCHAMY bo to są Polskie programy wielkie dzięki☺

    Reply this comment
  10. Edek
    Edek 29 stycznia, 2015, 16:25

    Jedna rzecz nie dziwi,dlaczego nas emigrantow z za wody polskie media maja w dupie.podobno jest nas tutaj duzo w Ameryce a w ofercie telewizji satelitarnej czy kablowej jest co nawyzej 5 zalosnyh polskich programow o niskiej jakosci obrazu o w porownaniu do POLSKY.TV a TVN proponuje ramowke w okrojonej wersji.IJezeli ja mam placic za satelite taka kase,a w zamian zero satysfakcji z ogladania.TO JUZ WOLE O NIEBO LEPSZA POSKY.TV.” DO CZLONKOW STOWARZYSZENIA SYGNAL”Zmiast skladac durnowate pozwty sondowe,wymyslcie jakas konkurencyjna oferte dla Polakow z za oceanu.

    Reply this comment
    • Rysiek
      Rysiek 28 czerwca, 2015, 20:13

      Edek – brawo-

      dlaczego akurat w Stanach trzeba płacić za coś za co w Polsće placi sie NIEPOROWNywalnie mniej ( jak przeliczyć na abonament albo kablówkę)
      Gownozjadztwo – chciwość – żeby tylko wyrywać kasę – bo my tu w Stanach sramy pieniędzmi

      Reply this comment
  11. marek zegarek
    marek zegarek 1 lutego, 2015, 14:57

    Zaloze sie ze nie beda w stanie nic nikomu zrobic.Tyle tylko ,ze zabronia dystrybucji w USA .I co z tego,wejde na internet i sobie spokojnie wykupie abonament.A nawet gdyby jakims cudem udalo sie im zamknac serwery w USA ,to bede sciagal z serewerow europejskich.I co mi zrobicie?Mozecie mnie cmoknac wiecie gdzie.Ponad 20 lat mieszkam w Stanach i do tej pory korzystalem z uslug dziadowskiego Dish network albo jeszcze bardziej dziadowskiego Comcastu ,bo Polacy w Stanach mimo ze jest nas tu kilka milionow sa traktowani przez polskie media po macoszemu.I bardzo dobrze ,ze powstal polsky.tv ,bede korzystal z ich serwisu do samego konca i mam gleboko w dupie ,ze nie zarobia dustrybutorzy disha czy comcastu.

    Reply this comment
  12. dariusz
    dariusz 6 lutego, 2015, 05:18

    nie wiem o co chodzi z tymi abonentami..juz nie mozna wykupic na terenie usa abonentu z polsatem i tvn-em ..czy to tylko chodzi o usa??

    Reply this comment
  13. vr4
    vr4 8 lutego, 2015, 11:03

    Ten komentator fm powinien zostać wychlostany, niech robi z siebie debila w jakiś inny sposób

    Reply this comment
  14. Hat
    Hat 11 lutego, 2015, 19:14

    Jestem Polakiem i mam prawo do ogladania polskiej tv
    chociazbym mieszkal na ksiezycu
    W Europie ogladaja polsat cyfrowy z satelity
    dlaczego USA jest dyskryminowana
    Polska tv z dish net niech sbie wloza do nosa

    Reply this comment
  15. Marek
    Marek 15 lutego, 2015, 09:56

    Polska tv jest dobra alternatywa dla mocherowych beretow w Chicaco ktorzy nie za barczo wiedza co to jest internet.
    Sam mozesz zrobic to wszystko i miec ponad 120 polskich kanalow live oraz prawie wszystko VOD z TVP, TVN i Polsat. Wystarczy tylko uzyc google.
    Wszystko prosto i jasno opisane np tutaj: http://www.polishtvcanada.blogspot.com

    Pozdrawiam wszystkich kumatych.

    Reply this comment
  16. dariusz
    dariusz 15 lutego, 2015, 15:18

    Ladnie ..Polsky Tv cenzoruje opinie..wyslalem kilka opini na temat dodania wiecej kanalow.. bo odkrylem konkurencje oferujaca za ta sama cene 70 kanalow ..a nie dodawanie tv trwam po dwoch latach…sprawdzilem inna platforme i jestem w szoku..to co oferuje polsky tv to chlam w porownaniu z konkurencja..
    polsky tv sie starzeje ze swoja oferta..i te przerwy…

    Reply this comment
  17. jacek
    jacek 24 lutego, 2015, 04:10

    Wszystko co potrzebujesz jest tutaj:

    Reply this comment
  18. Kamil
    Kamil 26 lutego, 2015, 07:12

    Osobiście uważam że Dish przemyślał sprawę i dlatego walczy. Już teraz wprowadził nowy kanał POLO TV ( osobiście lubię taką muzykę). Zapewne kwestią czasu jest poprawa jakości innych kanalów. Może wprowadza normalny Polsat? Wolę mieć legalna Tv z jednego powodu. Zapłacę za rok abonament a mi zablokują polsky tv. Zamiast oszczędzić stracę kase.

    Reply this comment
    • ass
      ass 15 marca, 2015, 21:32

      dish jest dobra ale dla emerytow he,he

      Reply this comment
    • Stas
      Stas 2 grudnia, 2015, 10:59

      Dishnetwork zapłacił sporą łapówkę TVN i Polsatu parę lat temu by nie dopuścić innej konkurencji do stanów i Kanady by sobie żądać sporą sumę od klijeta. A klient musi zapłaci bo innego wyjścia nie ma. Bo ps i TVN specjalnie blokowali inne umowy dla Pana miliardera z Kanady. A teraz te cwaniak wysyłają pozwy bo juz nie mają monopolu nad tym i im smutno.

      Reply this comment
  19. ass
    ass 1 marca, 2015, 14:14

    — ta konkurencja ma 10 canalow xxx i prawie to samo co polsky

    Reply this comment
  20. Andy
    Andy 5 marca, 2015, 06:49

    Jackmonk” no free lunch” hehe zamiast szukac porno na google.to.poszukaj konkurencji pelno hehe im mniej widzow dla.kokurencji tym lepiej dla nas ..pozdro

    Reply this comment
    • Izabella
      Izabella 11 kwietnia, 2015, 00:07

      Witam,o zdrowie nie pytam,bo pomimo słabej znajomości innych zalet życia, dzielenie się tym co już wytworzone jest dla chamów niedopomyślenia

      Reply this comment
    • Helenka
      Helenka 13 maja, 2015, 11:36

      Do Andy……Mama nie nauczyla cie zeby sie dzielic? Co za chamstwo…

      Reply this comment
  21. matt
    matt 4 maja, 2015, 01:35

    cala te awanture wywoluja wlasciciele zachodzacych biznesow talerzowych……sprawa jest prosta juz w tej chwili dominacja internetowego streamingu jest absolutna. Kto chcialby miec ten kretynski talerz na dachu i jeszcze modlic sie o dobra pogode…..pozatym w tym syfiastym dishnetworku sa same syfiaste programy……

    Reply this comment
  22. surhen
    surhen 13 lipca, 2015, 17:56

    Ludzie nie martwie sie jeszcze jest druga Polska TV http://www.welovepol.com wystarczy podlaczy komp do televizora i jest super 12 kanalow za $17 i tydzien nagrane!!!

    Reply this comment
  23. NY
    NY 17 sierpnia, 2015, 13:41

    to zlodzieje

    Reply this comment
  24. Hans Wurst
    Hans Wurst 26 sierpnia, 2015, 07:32

    Hej Yankesi, jak tam z tą sprawą przed sądem w USA? Jakieś nowe informacje?

    Reply this comment
  25. tomala
    tomala 20 września, 2015, 16:59

    POLSKY THE BEST. Jak was beda chcieli ukarac to walcie bankruta I nadawajcie z NIGERII. Niech zlodzieje z Polski wala na pysk. Jestescie th ebesciaki. Wygonili nas z Polski I juz zeruja na naszych dolcach. Kombinujcie chlopaki I robcie nam dobrze my wam za to zaplacimy a nie TYV POLONIA za sit

    Reply this comment
  26. klata
    klata 17 listopada, 2015, 10:31

    Mieszkam w Australii.Nadszedl czas oplaty za Polsky tv.Mialem ta wspaniala tv przez trzy lata.zero problemow.Placilem roczny abonament.Teraz probuje dzwonic i do Noiemiec i do USA ale nie moge sie polaczyc.Nie mam innej formy zeby oplacic.Prosze o pomoc.Moze ktos mi da namiar jak to mam zrobic.Telewzja POLSKY TV wspaniala.

    Reply this comment
  27. arturo
    arturo 29 listopada, 2015, 07:20

    tak wlasnie Polsky.TV rozwiazuje sama ze wszystkimi umowe jak mi to przyszlo w mailu z powodu niby nowej formy platnosci tel nie odbieraja a chcialem zapytac o jaka nowa forme chodzi w na ich stronie nieiele sie dowiedzialem ponadto sa tam niby opinie urzytkownikow ale nic nie mozna napisac tj mozna ale nie mozna umiescic opini na ich stronie a te ktore tam sa niby opinie o Polsky.TV pozytywne sami sobie powpisywali z roznych stron a ja tylko chce sie dowiedziec teraz co ja mam zrobic zich dekoderem ktory tu wniemczech kupilem za ponad 100 euro skoro sami rozwiazuja ze mna umowe od nowego roku

    Reply this comment
    • Stas
      Stas 2 grudnia, 2015, 10:49

      Jest 2 grudnia 2015 i dekodery nadal działają. O czym ty opowiadasz??? Chyba tobie się coś pomyliło .

      Reply this comment
  28. Normals
    Normals 29 listopada, 2015, 14:30

    I po co klamiecie? Polsky.tv nie ma zadnych umow czy kontraktow ,wiec jaka umowe z wami rozwiazal polsky.tv?Sprawdzalem przed chwila ,strona polsky.tv dziala w najlepsze i mozna bez problemu kupic i abonamenty i odbiorniki.Robicie tylko zamieszanie bo albo nie wiecie co robicie albo jestescie z konkurencji.

    Reply this comment
  29. Stas
    Stas 2 grudnia, 2015, 10:44

    Te mordy głodne niech się odpierdolą. Dostają zasilkowe pieniądze państwowe. Jak bierzesz pieniądze państwowe i zwolnienia podatkowe to nie masz prawa się domagać o prawa autorskie w inni kraju bo nie jesteś już właścicielem tego, podatnik jest, temu 2013 przegrali w warszawie, Zarabiają takie pieniądze że się w głowie nie mieści jeszcze mało? ? A co się stało z temi łapówkami co dostali od pana z dishnetwork z Kanady który im dał by nie dopuścić innej konkurencji do stanów? ?? Już wszyscy zapomnieli?? Gostek który to napisał zapomniał o tym skandalu??

    Reply this comment
  30. rilu
    rilu 15 grudnia, 2015, 16:53

    Nowobogatcy zostawiają nas bez tv.polsky ,To konkurencja która nie ma nic do zaproponowania .Lecą stare filmy ,durne kryminały i reklamy za które płacąc nie umawialiśmy się z Polsatem,TVN-enem itp .Natomiast w TV.Polsky jest szeroki wachlarz kanałów .Może ktoś chce przejąć tę TV.Polsky ale w tej formie jaka jest i będziemy uratowani w święta . Nie bądźcie chamami .Kupiłem dwa dekodery za około 300 Euro to spory wydatek .Czy musicie być tacy zawistni ?

    Reply this comment
  31. Edward
    Edward 10 stycznia, 2016, 13:27

    Ta pani Ewa z Chicago jest najzwyczajnie p… (słowo usunięte przez administratora, naruszenie regulaminu)

    Reply this comment
    • Biała Cyganka
      Biała Cyganka 16 stycznia, 2016, 13:50

      I teraz dopiero mam mętlik w głowie….Od dwóch lat korzystam Polsky tv – problemów dużo, takie o jakich wspomniano w/w komentarzach. Dzisiaj straciłam całkowicie cierpliwość, kiedy okazało się, ze nie mam programów, które uniemożliwiają mi oglądanie tak ważnych dla mnie programów sportowych. Niestety nie tylko ja. Ponieważ zero kontaktu z Polsky TV, zaczęłam szukać w internecie kto odpowiada za te programy i tak znalazłam ta WIADOMOŚĆ w jakiej sytuacji znajduje się Polsky TV….?
      Pytanie i co teraz?
      Wydaje mi się, ze powinniśmy napisać jakaś petycje do władz polskich, bo nie wyobrażam sobie moich dni bez telewizji w języku polskim????
      Abonament wykupuje miesięczny na stronie internetowe „Polsky TV” i SHOP
      I jak tak myślę – to wydaje mi się, ze na te wszystkie usterki ma na wpływ właśnie konkurencja, chcąc żeby odbiorcy mieli dużo problemów i rezygnowali z Polsky TV i szkoda,ze Oni- Polsky TV- nie chcą z Nami rozmawiać, bo przecież w naszym interesie leży, żeby im pomoc i na pewno możemy, bo przecież poza granicami Polski jest miliony, które chcą oglądać.

      Reply this comment
  32. Biała cyganka
    Biała cyganka 16 stycznia, 2016, 12:58

    I teraz dopiero mam mętlik w głowie….Od dwóch lat korzystam Polsky tv – problemów dużo, takie o jakich wspomniano w/w komentarzach. Dzisiaj straciłam całkowicie cierpliwość, kiedy okazało się, ze nie mam programów, które uniemożliwiają mi oglądanie tak ważnych dla mnie programów sportowych. Niestety nie tylko ja. Ponieważ zero kontaktu z Polsky TV, zaczęłam szukać w internecie kto odpowiada za te programy i tak znalazłam ta WIADOMOŚĆ w jakiej sytuacji znajduje się Polsky TV….?
    Pytanie i co teraz?
    Wydaje mi się, ze powinniśmy napisać jakaś petycje do władz polskich, bo nie wyobrażam sobie moich dni bez telewizji w języku polskim????
    Abonament wykupuje miesięczny na stronie internetowe „Polsky TV” i SHOP
    I jak tak myślę – to wydaje mi się, ze na te wszystkie usterki ma na wpływ właśnie konkurencja, chcąc żeby odbiorcy mieli dużo problemów i rezygnowali z Polsky TV i szkoda,ze Oni- Polsky TV- nie chcą z Nami rozmawiać, bo przecież w naszym interesie leży, żeby im pomoc i na pewno możemy, bo przecież poza granicami Polski jest miliony, które chcą oglądać.

    Reply this comment
  33. Zibi
    Zibi 27 stycznia, 2016, 02:05

    Uwaga na Polsky.tv to już chyba koniec naciągaja ludzi na sporą kasę i nic sobie nie robią z tego żadnego kontaktu z nimi,znajomi w Niemczech i okolicach stracili po parę stowek euro teraz próbują się skontaktować pod wskazane numery i nic tylko maszyna…ci co tu obstaja za ta tv to właśnie pracują dla niej już to sprawdzilismy…ludzie przyznacie się do oszustwa i nie naciąganie chociaż swoich którzy tak ciężko pracują za granica.Jeszcze raz uwazajcie NA OSZUSTOW!!!

    Reply this comment
    • gosia
      gosia 4 lutego, 2016, 03:39

      to prawda naciągnęli i to jak sam dekoder kosztował mnie 120 e plus opląty co miesiąc ostatnia za 1-01-2016 i nic ani programu ani kasy ani się z nimi skontaktować nic tylko zgłosić wyłudzenie bo jak to inaczej nazwać i pewnie znowu się okaże ze to jakiś oszust z rodziny wpływowych ludzi z rządu

      Reply this comment
  34. gosia
    gosia 4 lutego, 2016, 03:40

    to prawda naciągnęli i to jak sam dekoder kosztował mnie 120 e plus opląty co miesiąc ostatnia za 1-01-2016 i nic ani programu ani kasy ani się z nimi skontaktować nic tylko zgłosić wyłudzenie bo jak to inaczej nazwać i pewnie znowu się okaże ze to jakiś oszust z rodziny wpływowych ludzi z rządu

    Reply this comment
  35. misq
    misq 10 marca, 2016, 14:27

    Przeczytalem pana artykol o Polsky tv , to jesli polsky jest podane do sandu o piratowanie tv ,to Dish network powinno by podane do tego samego sadu o twozenie monopolu ,
    w tej chwili na terenie PA Dish network jest jedyna firma co oferuje polska telewizje , Verizon tv ma tylko Polonia tv .
    mialem dish or 14 , na poczatku Polskie kanaly byly mozliwe , ale z uplywem czasu jakosc i wybor kanalow sie STRASZNIE pogorszyla ,teraz to daja przewaznie disco polo .
    Ludzie chca polska telewizje na zywo , a nie jakies seriale z lat 90 tych .

    Reply this comment
  36. Bozenaca
    Bozenaca 19 maja, 2016, 19:29

    No to jest polsky Tv czy nie?

    Reply this comment
  37. Pyrek
    Pyrek 8 lipca, 2016, 15:21

    JEDNDNOSTRONNE POGWALCENIE UMOWY dokonane przez Wlasciciela POLSKY TV, ktory przestraszyl sie zakompleksialego kurdupla zwanego „prezesem PiS” i wycolal przed szczytem NATO wszystkie prywatne kanaly TV (w szczegolnosci TVN, TVN-24. Polsat, Poldat-News). W tej sytuacji zadam w trybie natychmiastowym zwrotu wplaconego mojego Abonamentu na Polsky TV w nieprzekraczalnym terminie do 15 lipca 2016. Po tym terminie kieruje sprawe do Sadu z powodztwa cywilnego o OSZUSTWO

    Reply this comment
    • juhas
      juhas 9 lipca, 2016, 07:23

      Z tym kurduplem to dobre. A z pozwem niebardzo. W umowie pisze wyraznie programy oraz warunki korzystania moga uledz zmianie bez konsekwecji 😉 a tak odemnie to pisiory napewno moczyli w tym palce 😉

      Reply this comment
  38. Rysiu
    Rysiu 8 lipca, 2016, 21:39

    Kochany Zeusie, dlaczego nie grzmisz?
    Sama nazwa tego bisnesu wskazuje na ZYDOWSKIE korzenie – „…sky” ale polaczki i tak beda placic i marudzic, jak zostana oszukani…Brawo.

    Reply this comment
  39. juhas
    juhas 9 lipca, 2016, 07:17

    Polsky tv jest najlepsza kazdy znajdzie cos dla siebie. No ale tak „dobra zmiana”dotyka i nas . Oddajcie tvn i polsat ,pisiory jedne. Niemam zamiaru ogladac wiadomosci w tvp1 albo tv trwam , i sluchac jaki to pis jest super. Wrrr.

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 9 lipca, 2016, 22:42

      mUdl sieM

      Reply this comment
    • Edek
      Edek 10 lipca, 2016, 15:25

      Mimo tego ze zdjeli Tvn. i Polsat.t i tak nie wybiore opcji disha bo oferta jest beznadziejna. I nie warto…Jakosc przekazu tez zostawia wiele do zyczenia 2016 rok mamy i ciagle bezHD!!!!

      Reply this comment
      • Normals
        Normals 16 września, 2016, 14:53

        Sa inne serwisy oferujace polska tv .Osobiscie blisko rok temu zmienilem Polsky.tv na inna i mam chyba z 5 tvnow i z 7 polsatow ,w tym glowne kanaly tvn i polsat w jakosci HD i za mniejsze pieniadze niz Polsky.Nie bede tu reklamowal zadnego z nich zebym nie byl oskarzony o autopromocje ,tym bardziej ,ze moja firma oferuje instalacje takiego serwisu ale uwierzcie mi – dla chcacego nic trudnego .Mozna miec dobry polski serwis telewizyjny w USA trzeba tylko troche poszperac.

        Reply this comment
        • Rysiu
          Rysiu 16 września, 2016, 18:37

          Podaj nazwe swojej firmy, abym nigdy w zyciu z tego nie skorzystal – ale co najwazniejsze, zeby NIKT z moich znajomych takiego bledu nie zrobil.

          Reply this comment
          • Normals
            Normals 17 września, 2016, 01:01

            Bardzo możliwe ,że któryś z twoich znajomych już jest moim klientem .Bardzo długo działam na rynku i klienci (biznesy i prywatni)wrcają do mnie od lat.Nie podam nazwy firmy bo nie potrzebuję darmowej reklamy w Dzienniku Związkowym.Lata temu płacilem za taką uslugę ,od długiego czasu nie muszę tego robić bo mam wystarczająco dużo zadowolonych klientów a jak się raz na kilka lat trafi psychiczny to go usuwam z listy klientów.Pozdrowionka Rysiu mimo wszystko

          • Rysiu
            Rysiu 17 września, 2016, 19:33

            Tak idioto.
            Ty nie podasz nazwy firmy, „bo nie potrzebuję darmowej reklamy w Dzienniku Związkowym” – alez oczywiscie. Tak, jak twoja „inteligencja” nie potrzebuje reklamy, ty poprostu za kazdym wpisem udowadniasz wszem i wobec jakim idiota jestes.

  40. Peter
    Peter 11 lipca, 2016, 12:25

    Polsky.TV – juz nie jest SUPER.
    Z poczatkiem lipca 2016 wylaczyli wszystkie stacje TVN z wiadomosciami, a zostawili tylko TVP – tzw TVP-isowska. Juz mi sie chce wymiotowac jak widze Kaczora I jego ministra spraw wojennych – maciarewicza.
    A moze PIS wykupil POLSKY.TV ?
    Naprawde nie ma co ogladac z wiadomosci niezaleznych.

    Reply this comment
  41. Booboo
    Booboo 16 września, 2016, 10:42

    Juz kogos bolalo ze to nie on lezy w korycie. W przyszlosci telewizja bedzie tylko przez internet i pojedyncze stacje telewizyjne beda sie bily o kostumenta zeby je ogladal. 😂

    Reply this comment
  42. Robert
    Robert 26 września, 2016, 02:05

    Ja nie mam wyboru ,mieszkam w Nowej Zelandii.Tylko polsky.tv daje mi możliwość oglądania polskiej telewizji na wysokim poziomie.zadna satelita na południowym niebie nie posiada polskich kanalow na wysokim poziomie a tv Polonia jest totalnie beznadziejna.

    Reply this comment
  43. Zen
    Zen 21 grudnia, 2016, 12:14

    Jest duzy wybor i sa lepsze stacje Tv .Jak Telewizjada tylko $6 za 106 programow.Wizja Tv $7, Weeb.tv
    mam ta telewizje od 2011 ,i kosztuje $14 za 90 dni

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*