Piknik Dziecięcy Studia 5

Piknik Dziecięcy Studia 5

Piknik Dziecięcy zorganizowany przez Studio 5 odbył się po raz czwarty. Wzięło w nim udział wielu z naszych rodaków mieszkających na południowych przedmieściach Chicago. Imprezie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, ogromna liczba radośnie uśmiechniętych dzieci z rodzicami i oczywiście sam cel, o który zapytaliśmy organizatorkę pikniku, właścicielkę istniejącego od 10 lat Studia 5 i jednocześnie prowadzącą program, Marię Gliwę:

– Cztery lata temu, jadąc samochodem uświadomiłam sobie, że jest na naszym polonijnym rynku całe mnóstwo pikników i imprez tylko dla dorosłych, a nie ma żadnego, który byłby skierowany do dzieci. Stąd właśnie pojawił się pomysł. Zaangażowałam całą rodzinę w pomoc przy organizacji i na przykład cała kuchnia jest obsługiwana właśnie przez nich. Zebrane podczas Pikniku Dziecięcego pieniądze przeznaczamy dla dzieci niepełnosprawnych w Polsce; w tym roku jednak wyjątkowo wszystkie zebrane pieniądze pójdą na nasze Studio 5, które od niedawna ma już nową lokalizację przy 9000 West 79 w Justice.

fot.Dariusz Lachowski

Występ jednej z młodszych grup Studia 5

Oprócz smacznego jedzenia, gdzie największą popularnością cieszyła się kapusta, można też było podziwiać taniec folklorystyczny w wykonaniu najmłodszej z grup tanecznych, a także obejrzeć trudne pokazy tańca hip-hop, po nich zaś pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tegorocznej Królowej Parady 3 Maja Pauliny Sołtys. – Tańczę już od sześciu lat i zawsze związana byłam ze Studiem 5. Kocham taniec i z wielką przyjemnością mogłam zaprezentować ten prosty układ taneczny dla wszystkich dzieci i zachęcić je do poznawania świata przez taniec.

Paulina była także sponsorką jednej z nagród na pikniku. Tegoroczna królowa ufundowała komputer.

Trzeba dopowiedzieć, że zarówno pomysł, jak i organizacja, stały na bardzo dobrym poziomie, a potwierdzenie tego znajdowaliśmy w uśmiechniętych buziach uczestników imprezy.

Tekst i zdjęcia Dariusz Lachowski

Cincopa WordPress plugin

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*