REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolonia77. Bal Amarantowy Legionu Młodych Polek

77. Bal Amarantowy Legionu Młodych Polek

-

Bal Amarantowy 2015 fot.Andrzej Baraniak
Bal Amarantowy 2015 fot.Andrzej Baraniak

Bal Amarantowy znany jako Bal Debiutantek od lat wzbudza entuzjazm młodych dam polskiego pochodzenia i ich rodzin. Dzięki temu wydarzeniu Legion Młodych Polek może realizować swoje cele oświatowe, kulturalne i charytatywne w Polsce i na całym świecie.

Legion ma ogromne zasługi w niesieniu pomocy polskim żołnierzom i Polsce w okresie II wojny światowej. Właśnie wtedy narodziła się organizacja, która do dziś, z pomocą polskiej społeczności, wspiera sprawy polskie.

REKLAMA

Liczymy, że i tym razem Polonia poprze Bal Amarantowy, który odbędzie się 12 marca, i przeżyje niezapomniane chwile w gronie debiutantek, przyjmując od nich głęboki ukłon podziękowania.

Poniżej prezentujemy debiutantki:

Zuzanna Bartel
Zuzanna Bartel

Zuzanna Bartel

Jako mała dziewczynka z zaciekawieniem słuchała, jak jej mama, Barbara Bartel, opowiadała o prestiżowym i eleganckim Balu Amarantowym i o budującej pracy Legionu Młodych Polek. Od tego czasu Zuzanna żyła nadzieją przeżycia tego czarującego wieczoru w roli debiutantki i ofiarowania czegoś z siebie społeczności polskiej.

Urodzona w Polsce, w Krakowie, Zuzanna przybyła na stałe do Chicago dwa miesiące temu i z miejsca mama wpisała ją na listę debiutantek tegorocznego balu. Zuzanna obserwuje tutejsze życie. Jest zachwycona nową szkołą, Main South High School w Park Ridge, i stara się nawiązać dobre relacje z koleżankami ze szkoły.

Jej pasją jest pisanie na różne tematy, może pochwalić się pierwszym miejscem zdobytym w konkursie w 2014 r. w Polsce. Konkursy szkół gimnazjalnych w Krakowie przyniosły wyróżnienie i nagrody. Taniec, a szczególnie pełen temperamentu taniec latynoski, daje jej zadowolenie i wsparcie w jej zamierzeniach. Zuzanna ma wrażliwe serce i z pewnością zostanie lekarzem, by opiekować się starszymi chorymi osobami.

Razem z mamą są szczęśliwe, że nareszcie marzenia Zuzanny staną się rzeczywistością na Balu Debiutantek Legionu Młodych Polek.

Natalia Sylvia Machaj
Natalia Sylvia Machaj

Natalia Sylvia Machaj

Debiut jej siostry Agnieszki w 2007 r. podsycił jej marzenia zostania debiutantką. Natalia chciała także przyczynić się do sukcesu balu, zbierając fundusze na szczytne cele Legionu. Uczennica Barrington High School uprawia czynnie wiele sportów: piłkę nożną, pływanie i łyżwiarstwo. Gra doskonale na fortepianie i na skrzypcach. Pracuje charytatywnie w Feed My Starving Children i Walk on Barrington Farms i uczestniczy w życiu parafii jako ministrantka. Należy do grupy tanecznej Polonia, gdzie nauczyła się wielu polskich ludowych tańców i piosenek. Po zakończeniu liceum planuje studiować w Kendall College i otrzymać stopień naukowy w sztuce kulinarnej, aby kiedyś założyć własną restaurację. Debiutantka z rodzicami oczekuje na Bal Amarantowy, by przeżyć i wspominać cudowne chwile.

Claudia Nicolle Mazur
Claudia Nicolle Mazur

Claudia Nicolle Mazur

Zainteresowanie Balem Amarantowym Claudia zawdzięcza swojej mamie, jej trosce o wychowanie córki w dwóch kulturach, co zaowocowało zdobyciem wiedzy o kraju, z którego pochodzą rodzice Danuta i Arkadiusz Mazur.

Początkowe lata w szkole polskiej w każdą sobotę nie były zachęcające, kiedy jej koleżanki miały ten czas dla siebie. Dopiero po ukończeniu szkoły podstawowej zaczęła doceniać wartości Polski. W nagrodę za ukończenie szkoły z całą rodziną zwiedziła kraj nad Wisłą, gdzie przekonała się o wartościach narodu polskiego, jego historii, których nie może utracić. Widząc jej ogromną chęć zdobywania wiedzy o Polsce, jej nauczyciel w szkole polskiej wprowadzał dodatkowe wiadomościami, co przyczyniło się do uzyskania z najwyższym wyróżnieniem dyplomu maturalnego. Dwanaście lat polskiej szkoły utrwaliły w niej dumę ze swojego pochodzenia. Rozpoczynając studia, zamierza założyć klub polski oraz przekazać kulturę i piękno Polski koleżankom z innych grup etnicznych, a rodzicom podziękować za włączenie jej w życie Polonii i za nadchodzący Bal Amarantowy, gdzie złoży z dumą ukłon Polonii.

Olivia Szpindor Remissong
Olivia Szpindor Remissong

Olivia Szpindor Remissong

Uczennica Lake Forest High School bezinteresownie pomaga w Great Lakes Adoptive Sports Association i w szkole publicznej w jej okolicy. Pomaga też zdobywać fundusze dla Women’s Club. 

Jej zainteresowanie i powiązania z polskością przejawiają się w studiowaniu polskiej historii, czytaniu książek z okresu drugiej wojny światowej, w których zachwyca się bohaterstwem żołnierzy i narodu polskiego. Również uczy się sama języka polskiego, a odwiedzając Polskę, nawiązała kontakty z rodziną, które pogłębiły wiedzę o jej korzeniach.

W przyszłości planuje przez rok studiować język i historię Polski na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Rodzice Olivii, Margaret i John Remissong, są pełni podziwu dla jej zainteresowania dziedzictwem polskim. Olivia lubi także zgłębiać wiedzę o historii Europy.

Olivia koncentruje się obecnie na ukończeniu gimnazjum z dobrym wynikiem, by dostać się na dobry uniwersytet. Chciałaby zostać dziennikarką, pisarzem lub doradcą w sprawach historycznych.

Bal Debiutantek i spotkanie z Polonią umocnią ją w jej celach i planach.

Alexandria Laine Winsor
Alexandria Laine Winsor

Alexandria Laine Winsor

Będąc na paru eleganckich balach LMP, Alexandria pragnęła przyłączyć się do pomocy innym i doświadczyć dumy ze swojego polskiego pochodzenia. Jako uczennica Lake Forest High School otrzymała Star Student Award w dziedzinie sztuki i nauk społecznych. Jest członkinią klubu Art and French Club, jak również grupy Poms/Dance.

Alexandria jest zapaloną woluntariuszką, od ponad 5 lat pomaga uzyskiwać fundusze przez organizowanie koncertów (Dancers Care) oraz poświęca swój czas, by przygotowywać i wydawać posiłki w Care Centers i Feed My Starving Children. Tańczy w LoMastro Art Academy. Zamierza ukończyć studia i zostać psychologiem, co zdecydowanie popiera jej mama Alaina Winsor. Bal Debiutantek będzie dopełnieniem jej charytatywnej pracy i podkreśleniem jej polskości.

Natalia Elizabeth Wytrzymalski
Natalia Elizabeth Wytrzymalski

Natalia Elizabeth Wytrzymalski

Polskie pochodzenie jest dla Natalii ogromnie ważne, szczególnie teraz, kiedy dorasta i bardziej rozumie znaczenie i wartość polskiego dziedzictwa. Wychowała się w polskiej rodzinie, gdzie utrzymuje się polskość i tradycje oraz kontakt z rodziną, choć jej mama Anna urodziła się w tym kraju. Mama ukończyła polską szkołę i przez lata była w niej bardzo aktywna, należała do harcerstwa i tańczyła w zespole harcerskim Lechici. 

Przeżycia mamy w środowisku polskim zachęciły Natalię do poznania języka polskiego i kraju jej ojca Tomasza, który opowiadał jej o pięknych chwilach swojej młodości w Polsce. Dzięki staraniom rodziców w 2013 roku uczęszczała na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, doskonaląc język polski. Poznała tam wielu studentów z różnych zakątków świata zainteresowanych Polską. Studentka drugiego roku na Loyola University w Chicago dzięki uczelni miała okazję ponownie wziąć udział w „Exploring Poland Heritage Study Tour” w 2015 r., podczas którego poznała historię i kulturę Polski. Brała też udział w odczytach i prelekcjach przedstawicieli rządu, poznając perspektywy rozwoju kraju. Brała udział w wydarzeniach kulturalnych. Wstrząsnął nią okres okrutnych cierpień Polaków w Auschwitz podczas drugiej wojny światowej.

Ostatnio przeglądała archiwa LMP przekazane Loyola University i z ogromnym zapałem włączyła się w pomoc zbierania funduszy dla Legionu, by podkreślić jego ogrom pomocy innym i przeżyć wieczór debiutantek.

Lori Hilson Cioromski
Lori Hilson Cioromski

Lori Hilson Cioromski

Jako żona Polaka Huberta Cioromskiego, właściciela znanej firmy Troy Realty, i synowa śp. Grażyny Cioromskiej, prezeski i działaczki Legionu, Lori włączyła się w szeregi Legionu i w działalność polonijną. Uzyskała dyplom licencjata marketingu na Uniwersytecie Loyola w Chicago. Jako najstarsza córka Terry’ego Hilsona, założyciela firmy TH Hilson Co., specjalizującej się w rozprowadzeniu środków chemicznych, od 2001 r. jest prezesem tej firmy w siedzibie głównej na przedmieściu Chicago. 

Lori jest mamą sześciorga dzieci, im poświęca swój wolny czas i razem z nimi i mężem jeżdżą konno, grają w tenisa, golfa i gotują smaczne potrawy. Jedna z jej córek, Morgan Gaede Cioromski, była królową balu w 2009 r. Lori jest przewodnicząca Balu Debiutantek już po raz drugi. Tą drogą serdecznie zaprasza na bal, by zachwycić się staropolską tradycją i elegancją oraz uścisnąć dłoń szczęśliwej debiutantki, a swoją obecnością – pomóc innym. 

Anna Morzy
Anna Morzy

Anna Morzy

Anna Morzy to znana działaczka w polskiej grupie etnicznej. Poprzez swój duży wkład w prelekcje, odczyty, aktywność w prasie i radiu w sprawach emigracyjnych, które doskonale zna, stara się zapobiec fałszywym informacjom i nadużyciom, z którymi borykają się imigranci.

Jako adwokat i wspólnik firmy adwokackiej Fragomen Worldwide oraz doradca potężnych korporacji w USA i międzynarodowych przedsiębiorców, przekazuje opracowane przez siebie materiały, w tym dotyczące prawa emigracyjnego. Dodatkowo bierze udział w konferencjach i komitetach działających na rzecz emigrantów. Nawiązuje kontakty z korporacjami, zachęcając je do zatrudniania odpowiednich osób na kierownicze stanowiska. W pracy zawodowej najbardziej troszczy się o imigrantów różnych nacji. Rozumie ich zmagania, ich pragnienie uzyskania zielonej karty lub wizy.

Jako Polka utrzymuje tradycje polskie w rodzinie, a dwóm córkom razem z mężem wyjaśnia plusy i wartości narodu polskiego. 

Anna Morzy przedstawi debiutantki jako mistrz ceremonii Balu Amarantowego i oceni prace Legionu.

Bozenna Haszlakiewicz
Bozenna Haszlakiewicz

Bożenna Haszlakiwiecz

Z pierwszym dniem przybycia z Belgii z rodzicami Zbigniewem i Jadwigą Marquart, żołnierzami AK, obecna prezeska Legionu Młodych Polek pokochała Chicago. Może dlatego, że zamieszkali na słynnym Trójkącie Polonijnym. Tu uczyła się w parafialnej szkole na Trójcowie i tu ukończyła sobotnią polską szkołę. Wiele skorzystała, należąc do polskiego harcerstwa, służyła także doświadczeniem amerykańskim harcerkom w Wilmette. Jako wolontariuszka w środowisku polskim i amerykańskim, będąc w zarządzie kościelnym oraz w trzech szkołach w Wilmette, zyskała uznanie za swoją pracę i poświęcenie. Po zdobyciu dyplomu Business Management, pracowała w klinikach jako menadżer, co skłoniło ją do zdobycia dyplomu Medical Manager. 

Bożenna od dziecka podziwiała społeczną pracę rodziców, którą razem z siostrą Basią postanowiły kontynuować, wkładając całe swoje serce w każdy projekt czy imprezę, w czym pomaga jej też mąż, Andrzej Haszlakiewicz. Mają dwie córki, Caroline i Julie, i syna Erica. Doczekali się wnucząt, których szczęśliwa babcia pilnuje i którym opowiada polskie bajki. Bożenna zadba o to, by każdy uczestnik na Balu Debiutantek był zadowolony ze swojego wkładu w prace Legionu. 

Wszelkie informacje są dostępne u Bożenny Haszlakiewicz, tel. (847) 902-0406 oraz na stronie Legionu: www.lypw.org.

Opracowała Barbara Irena Ciepiela

Zdjęcia: Victor Studio

REKLAMA

2091130393 views

REKLAMA

2091130698 views

REKLAMA

2092927158 views

REKLAMA

2091130980 views

REKLAMA

2091131131 views

REKLAMA

2091131282 views