USA Today i AP piszą o Annie Grodzkiej

USA Today w swoim piątkowym wydaniu porównało zachodzące zmiany w Polsce do metamorfozy Anny Grodzkiej (która w 2010 roku przeszła operację zmiany płci w Tajlandii). Zdaniem dziennikarzy agencji AP postać Anny Grodzkiej, sprawującej urząd posła Rzeczpospolitej Polskiej od 2011 roku, ma ogromny wpływ na postrzeganie Polski oraz jej polityczny krajobraz.

fot. Radek Oliwa/ Anna Grodzka pełni funkcję posłanki RP od 2011 roku

fot. Radek Oliwa/ Anna Grodzka pełni funkcję posłanki RP od 2011 roku

W piątek w Warszawie odbyło się szeroko komentowane głosowanie za odwołaniem dotychczasowej wicemarszałek Sejmu – Wandy Nowickiej. Na jej stanowisko Ruch Palikota zgłosił kandydaturę Anny Grodzkiej – pierwszej w historii Polski transseksualistki w parlamencie. Burzliwa dyskusja wokół jej osoby zwróciła uwagę amerykańskich mediów, które poświęcają jej dziś wiele uwagi.

Anna Grodzka została okrzyknięta przez dziennikarzy AP „ jednym najbardziej istotnych symboli liberalnych zmian w kraju, który dotychczas był ostoją konserwatyzmu i katolicyzmu.”

USA Today postrzega postać Anny Grodzkiej w kontekście szerokich zmian. Dziennikarze przywołują wiele ustaw, które świadczą o coraz bardziej liberalnych poglądach społeczeństwa. Wśród nich wymieniono debatę o finansowaniu zabiegów zapłodnienia in vitro z budżetu państwa i coraz większą uwagę poświęconą prawom mniejszości seksualnych.

Głosowanie zakończyło się odrzuceniem kandydatury Anny Grodzkiej. Wanda Nowicka zdecydowaną większością głosów  zachowała piastowane przez siebie stanowisko. Za zachowaniem jej kandydatury głosowała także posłanka Grodzka.

AS

 

Categories: Ciekawostki, Polityka

Comments

 1. sławek
  sławek 9 lutego, 2013, 11:47

  Jaka to Anna ???????????? przeciez to zwykly facio
  wyrzucic z polityki i wyslac do lasku bulonskiego w Paryzu …..

  Reply this comment
 2. yur
  yur 10 lutego, 2013, 00:37

  @klim,nie Antek tylko Krzysztof Bogdan, dla twojej wiadomości. Żyjesz, widzisz i nic co ludzkie nie dociera.

  Reply this comment
  • klim z chicago
   klim z chicago 10 lutego, 2013, 13:45

   ja tam zbokami sie nie zajmuje,tak sobie to wydedukowalem , ze jak terza nazywa sie Grodzka Anna, to przedtem musial sie nazywac Grodzki Antek.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*