REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNieruchomościPrezentacja nieruchomości za wcześniejszym powiadomieniem

Prezentacja nieruchomości za wcześniejszym powiadomieniem

-

Czy wymóg powiadomienia o prezentacji nieruchomości z 24-godzinnym wyprzedzeniem utrudnia sprzedaż domu? Jeśli sprzedajesz dom, w którym mieszkasz, prezentacje nieruchomości mogą stanowić wyzwanie. Aby ułatwić ten proces, niektórzy sprzedający wymagają wcześniejszego powiadomienia przed każdą prezentacją. Niestety, ma to swoje wady. Taki wymóg może znacznie utrudnić sprzedaż domu, o czym nieustannie przypominają pośrednicy. Im więcej obwarowań i restrykcji, tym trudniej będzie Ci sprzedać nieruchomość.

Z punktu widzenia sprzedającego, dużo wcześniejsze powiadomienie jest rozsądną prośbą. W końcu potrzebujesz trochę czasu, aby posprzątać dom. Co więcej, dobrze jest wiedzieć, że ktoś za chwilę zakłóci twój plan dnia. Ale są też minusy, z których możesz nie zdawać sobie sprawy, a które mogą negatywnie wpłynąć na sprzedaż domu. Zazwyczaj pośrednik kupującego pokazuje potencjalnemu nabywcy kilka domów jeden po drugim. Pośrednikowi zależy, aby proces ten przebiegał płynnie i bezproblemowo. Decydując o tym, jakie domy pokazać, pośrednik prawdopodobnie wybierze nieruchomości, których właściciele wymagają wcześniejszego powiadomienia.

REKLAMA

Może zdarzyć się tak, że akurat mieszkasz w dzielnicy, w której powiadomienie z 24-godzinnym wyprzedzeniem jest standardem. Większość problemów z tego rodzaju powiadomieniem wynika z utraty konkurencyjności – jeśli wymagasz powiadomienia z 24-godzinnym wyprzedzeniem, ale nikt inny tego nie robi, nikt też nie będzie chciał obejrzeć twojego domu. Jeśli jednak wszyscy sprzedający wymagają wcześniejszego powiadomienia, wówczas szanse są wyrównane.

Jeśli twoja nieruchomość należy do tych, o które nabywcy będą walczyć, aby ją kupić, możesz z pewnością zażądać powiadomienia z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Oczywiście, upewnij się najpierw, że twój pośrednik się na to zgadza – tylko dlatego, że spodziewasz się kupujących, wcale nie oznacza, że przyjdą. Z punktu widzenia nabywcy, warto poczekać 24 godziny na pokaz domu z dużym potencjałem kupna.

Oto propozycja dla każdego sprzedającego, który wymaga wcześniejszego powiadomienia – opóźnij prezentacje swojej nieruchomości o 4-5 dni. To fantastyczna strategia sprzedaży wykraczająca poza potencjalne problemy z prezentacją. Wystawiasz swój dom na sprzedaż na początku tygodnia, ale nie pozwalasz nikomu przekroczyć jego progu aż do weekendu. W ten sposób tworzysz zainteresowanie swoim domem, ponieważ kupujący i ich pośrednicy będą go widzieć w systemie wymiany ofert (MLS). Opóźniając prezentację, zwiększasz szanse na otrzymanie wielu ofert.

Obecność zwierząt w domu

Łatwiej jest sprzedać dom, gdy czworonożnych pupili nie ma w domu. Większość pośredników zaleca, aby znaleźć im inne miejsce na czas prezentacji. Powiadomienie z 24-godzinnym wyprzedzeniem jest z pewnością pomocne, gdy musisz zabierać zwierzęta z domu przed prezentacjami. Jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których sprzedający potrzebują wcześniejszego powiadomienia.

Przygotowanie domu do pokazów

Najlepiej byłoby, gdybyś utrzymywał czystość w domu przez cały czas, w którym jest on dostępny na sprzedaż. Dopóki panuje w nim porządek, możesz pokazać dom w dowolnym momencie. Ale są okoliczności, w których utrzymywanie czystości w domu na okrągło jest niemożliwe. W takiej sytuacji może być konieczne wymaganie powiadomienia, aby umożliwić kupującym obejrzenie domu. Należy pamiętać, że im krótszy okres wcześniejszego powiadomienia, tym lepiej.

Wielofunkcyjność domu

Niektóre osoby prowadzą działalność gospodarczą w swoim domu, co może utrudniać opuszczenie nieruchomości w krótkim czasie. Powiadomienie z 24-godzinnym wyprzedzeniem może być konieczne, jeśli prowadzisz mały biznes w domu i po prostu nie możesz rzucić wszystkiego w ciągu godziny, aby umożliwić szybką prezentację.

Problemy medyczne utrudniają opuszczenie domu

Czasami właściciel sprzedający dom choruje lub ma inne problemy medyczne, które utrudniają lub uniemożliwiają szybkie opuszczenie nieruchomości. Jeśli znajdujesz się w podobnej sytuacji, nie masz innego wyjścia, jak zażądać określonego okresu powiadomienia, zanim potencjalny nabywca zjawi się obejrzeć dom. Najlepiej, jeśli skonsultujesz się w tej sprawie ze swoim pośrednikiem, który znajdzie najlepsze rozwiązanie.

Powiadomienie z krótkim wyprzedzeniem

Kompromisem jest skrócenie okresu powiadomienia do mniej niż 24 godzin. Niektóre osoby nie potrzebują aż tyle czasu, aby przygotować się do prezentacji. Może wystarczy kilka godzin wcześniejszego powiadomienia? Jeśli potrzebujesz czas jedynie na pobieżne ogarnięcie domu lub przeniesienie zwierzaków, prawdopodobnie uda ci się to zrobić w kilka godzin. Pamiętaj o zasadzie racjonalności. Im bardziej dostosujesz się do harmonogramu kupujących, tym lepiej dla ciebie.

Kilka sposobów na zorganizowanie prezentacji

Skrytki depozytowe w pustostanie – najłatwiejszym sposobem na pokazanie domu jest pozostawienie go niezamieszkałym i wykorzystanie skrytki depozytowej. W takim przypadku nie jest wymagane umówienie się na prezentację, a dom można pokazać w dowolnym momencie.

Telefon i użycie skrytki depozytowej – jeśli nieruchomość jest zamieszkała, najpierw należy powiadomić telefonicznie sprzedającego o dniu i godzinie wizyty potencjalnych kupców.

Powiadomienie z 24-godzinnym wyprzedzeniem – pośrednik kupującego kontaktuje się ze sprzedającym lub pośrednikiem sprzedającego i informuje z 24-godzinnym wyprzedzeniem o planowanej prezentacji nieruchomości.

Powiadomienie osoby zamieszkującej nieruchomość – pośrednik nabywcy musi umówić się z osobą zamieszkującą nieruchomość w celu jej prezentacji, niezależnie od tego, czy jest on właścicielem, czy najemcą.

Powiadomienie pośrednika sprzedającego – niektórzy sprzedający wymagają, aby ich pośrednik był obecny podczas wszystkich prezentacji.

Tom Dudzinski

Tomasz Dudziński
Tomasz Dudziński

broker zarządzający, sprzedaje nieruchomości od 1990 roku, własne biuro prowadzi od 2001 roku. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, autor licznych publikacji, autor cotygodniowego radiowego magazynu Posiadłość, członek Chicago Association of REALTORS®, Illinois Association of REALTORS® oraz National Association of REALTORS®.

dudzinski

fot.123RF Stock Photos

REKLAMA

2090945835 views

REKLAMA

2090946135 views

REKLAMA

2092742595 views

REKLAMA

2090946419 views

REKLAMA

2090946565 views

REKLAMA

2090946709 views