Nieruchomości jako plan emerytalny

Nieruchomości jako plan emerytalny

W jaki sposób nieruchomości mogą pomóc w planach przejścia na emeryturę? Większość z nas dąży do tego, aby na emeryturze żyć wygodnie i spędzać czas z rodziną. Niestety, większość z nas nie będzie miała wystarczająco dużo pieniędzy, aby wieść spokojne życie na emeryturze i robić to, na co naprawdę ma ochotę. Niektórzy będą pracować, dopóki starczy im sił, a następnie polegać na pomocy rządowej lub swoich dzieci. Nie ma w tym nic przyjemnego. Dlatego teraz jest właśnie czas, aby zacząć oszczędzać, planować i zrozumieć, w jaki sposób nieruchomość może pomóc w planach przejścia na emeryturę.

Dom na własność
Przed przejściem na emeryturę warto posiadać dom nieobciążony hipoteką. Po przejściu na emeryturę nikt nie chce już spłacać kredytu hipotecznego. Chcemy skupić się na czerpaniu radości z zajęć dla seniorów i nie martwić się o to, czy będzie nas stać na spłacanie hipoteki. Chcemy podróżować, spędzać czas ze swoimi wnukami, a nie pracować po to, aby spłacać kredyt hipoteczny lub martwić się, że możemy stracić dom.

Sprzedaj za duży dom
Jeśli twój dom jest zbyt duży, sprzedaj go, a cały kapitał własny zainwestuj w kupno za gotówkę mniejszej nieruchomości. Za pozostały kapitał kup dom, który wymaga odnowienia. W ten sposób zamieniasz nieruchomość w swój plan emerytalny. Kupujesz mniejszy dom za gotówkę, remontujesz go, sprzedajesz z dużym zyskiem i wykorzystujesz pieniądze na kupno kolejnej nieruchomości, która wymaga pracy. W ten sposób rozpoczynasz proces zarabiania pieniędzy na nieruchomościach.

Zacznij wcześnie
Jeśli już teraz dysponujesz środkami finansowymi, nie zwlekaj i zainwestuj w nieruchomości wymagające naprawy. Płać za te domy gotówką, odnawiaj je i zarabiaj na nich. To świetny sposób, aby upewnić się, że nie masz ograniczeń finansowych. Jednocześnie inwestujesz pieniądze w swoją przyszłość. Za każdym razem, gdy wyremontujesz dom i osiągniesz zysk, będziesz mógł kupić kolejny i zrobić to samo. Wszystkie dodatkowe środki finansowe będą trafiać na twoje konto emerytalne.

Pozwól pieniądzom zarabiać
Jednym ze sposobów, aby zarobić na emeryturę, jest umożliwienie pieniądzom z nieruchomości… zarabianie pieniędzy. Oczywiście nie musisz sprzedawać domów, które remontujesz. Możesz zatrzymać je jako nieruchomości inwestycyjne do wynajęcia. Co miesiąc inkasujesz czynsz i odkładasz go w ramach oszczędności. Kiedy nadejdzie czas przejścia na emeryturę, możesz nadal wynajmować nieruchomości i czerpać z nich dochód lub możesz sprzedać je z zyskiem. Taka nieruchomość to genialna inwestycja, która przez lata będzie zarabiać dla ciebie pieniądze.

Wykonuj prace samodzielnie
Jeśli masz wystarczająco dużo sił i umiejętności, przeprowadzaj prace remontowe samodzielnie. Możesz na tym nie tylko zaoszczędzić, ale i zarobić. Im rzadziej zatrudniasz specjalistów do pomocy, tym więcej pieniędzy zostaje w twojej kieszeni, gdy ostatecznie zdecydujesz się sprzedać lub wynająć dom. Możesz zamienić tę działalność w swoje główne zajęcie i spokojnie się z niej utrzymywać.

Nieruchomości to gra, która nie zawsze jest prosta. Wiąże się z ryzykiem, ale takim, które możesz podjąć i które zwykle okazuje się dla ciebie korzystne. Należy jednak poświęcić trochę czasu na poznanie mechanizmów rynku i zrozumienie, jak można zarobić. Niech to będzie twój plan emerytalny, który pomoże ci zmienić twoją przyszłość.

Tom Dudzinski

Tomasz Dudziński
broker zarządzający, sprzedaje nieruchomości od 1990 roku, własne biuro prowadzi od 2001 roku. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, autor licznych publikacji, autor cotygodniowego radiowego magazynu Posiadłość, członek Chicago Association of REALTORS®, Illinois Association of REALTORS® oraz National Association of REALTORS®.

dudzinski

fot.Pexels.com

Categories: Nieruchomości

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*