UNHCR: w tym roku dotrze do Europy 400 tys. uchodźców

Uchodźcy na stacji w Lubece w Niemczech fot.Daniel Reinhardt/EPA

Uchodźcy na stacji w Lubece w Niemczech fot.Daniel Reinhardt/EPA

Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) oczekuje, że przez Morze Śródziemne dotrze w tym roku do Europy ok. 400 tysięcy uchodźców, a w przyszłym roku może to być 450 tysięcy lub więcej.

W opublikowanym we wtorek w Genewie dokumencie oenzetowska agencja ds. uchodźców poinformowała, że w tym roku na Stary Kontynent dotarło już ponad 366 tysięcy tych uchodźców. Rzeczniczka UNHCR Melissa Fleming wyraziła przekonanie, że można sobie będzie z tym poradzić, „jeśli będzie wola polityczna”.

Fleming podkreśliła, że Europa musi zaoferować „gwarantowaną relokację” uchodźców z Syrii. Z szacunków UNHCR wynika, że tą relokacją trzeba będzie objąć 200 tys. uchodźców. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Imigracja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*