Reforma imigracyjna pomoże zwiększyć dochód Ameryki

Reforma imigracyjna pomoże zwiększyć dochód Ameryki

Z raportu ogłoszonego w czwartek przez liberalną organizację o nazwie Center for American Progress jednoznacznie wynika, że wprowadzenie reformy imigracyjnej znacznie zwiększyłoby pochodzące z podatków dochody państwa. Gdyby programem wiz pracowniczych zostały objęte osoby przebywające w Stanach Zjednoczonych przez co najmniej 10 lat, to byłoby to 7,4 mln ludzi, którzy odprowadziliby do urzędu podatkowego w ciągu 5 lat 33,4 miliardy dolarów.

Potencjalny przychód skalkulowany został w oparciu o zasady tymczasowego statusu, który umożliwiałby uzyskanie pozwolenia na pracę rodzinom imigrantów z przynajmniej jednym dzieckiem. To pozwoliłoby na wyjście pracowników i pracodawców z szarej strefy, a co za tym idzie zapłacenie podatków dochodowych po raz pierwszy.

Jak wynika z danych raportu 8 milionów nielegalnie przebywających na terenie USA osób od dawna pracuje w różnych gałęziach przemysłu, a 3 miliony z nich zapłaciło w 2010 r. podatek od wynagrodzenia.

Udzielenie zezwolenia na pracę oznaczałoby tym samym przychód podatkowy uzyskany od kolejnych 5 milionów pracujących. Według prognoz autorów raportu, płaca wcześniej nieudokumentowanych pracowników wzrosłaby średnio o około 8,5 procenta. Jak twierdzą analitycy dając pełny dostęp do rynku pracy w USA można liczyć także na to, że imigranci znajdą zatrudnienie i dopasują do potrzeb rynku swoje umiejętności tak, aby zmaksymalizować własne zyski. (mig)

fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Categories: Gospodarka, Imigracja

Comments

  1. adam
    adam 13 stycznia, 2015, 19:28

    Bzdury nielegalni rozliczaja sie z takiej kwoty aby im nie przepadlo darmowe ubezpieczenie oni nic nie wniosa wrecz przeciwnie to my podatnicy bedziemy ich dalej utrzymywac a oni sie dalej beda smiac

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*