Liga NBA

-

Najlepszy zespół ligi koszykarzy NBA, Boston Celtics zaprezentował w Sacramento swoją perfekcyjną grę obronną i nie dał miejscowym Kings żadnych szans zwyciężając 89:69. Po raz piąty z rzędu wygrała Atlanta Hawks, która pokonała Indianę Pacers 107:95.

Boston Celtics doznali w tym sezonie trzech porażek w 26. rozegranych meczach. O zwycięstwie w Sacramento zadecydowała znakomita seria 33:5 w drugiej kwarcie, po której gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki. W tym okresie czternaście punktów, z szesnastu w całym spotkaniu, zdobył Paul Pierce. Ray Allen uzyskał siedemnaście punktów, a Kevin Garnett miał czternaście pkt i dziesięć zbiórek. Boston Celtics wygrali w Sacramento po raz pierwszy od ponad jedenastu lat.

Doskonała gra obronna Celtics spowodowała, że skuteczność rzutów gospodarzy wynosiła 38 procent. Mieli oni też 21 strat piłki. Boston Celtics wygrali dwanaście z trzynastu ostatnich spotkań.

Atlanta Hawks pokonali Indianę Pacers 107:95, a o zwycięstwie zadecydowała druga i czwarta kwarta, które gospodarze wygrali 29:20 i 31:25. Hawks w ostatnich siedmiu meczach przed własną publicznością byli sześć razy lepsi niż ich rywale. Joe Johnson uzyskał dla zwycięzców 26 pkt, a w ich szeregach dwucyfrowym dorobkiem punktowym mogło pochwalić się sześciu graczy. W końcówce spotkania brylował Josh Smith, który w czwartej kwarcie zdobył jedenaście punktów i w znacznym stopniu przyczynił się do powstrzymania naporu Pacers, który starali się jak mogli, żeby doprowadzić do dogrywki.

Utah Jazz odnieśli cenne zwycięstwo wygrywając z Dallas Mavericks 99:90. Gospodarze po raz kolejny pokazali, że przed własną widownią spisują się o wiele lepiej niż na wyjazdach. Mieli znakomity początek gry – prowadzili 16:0, ale po dwóch kwartach ich przewaga wynosiła już tylko jeden punkt.

Carlos Boozer uzyskał dla ekipy Jazz 21 pkt i miał dziewięć zbiórek. Deron Williams i Andriej Kirilenko dodali po 17 pkt. W pokonanym zespole Dirk Nowitzki miał 20 pkt i dziewięć zbiórek, ale trafił tylko trzy razy z dziesięciu prób za trzy punkty.