Zaprzysiężenie nowych władz Illinois

Zaprzysiężenie nowych władz Illinois

W poniedziałek w Springfield, stolicy Illinois, odbędą się uroczystości zaprzysiężenia nowych władz Illinois: gubernatora Brucea Raunera i wicegubernator Evelyn Sanguinetti, a także sekretarza stanowego Jesse Whitea, prokurator generalnej Lisy Madigan, skarbnika  Mikea Frerichsa i rewident Leslie Munger. Tylko dwoje polityków, White i Madigan, kontynuuje urzędowanie, dla pozostałych to pierwsza kadencja. 

Ceremonia inauguracyjna odbywać się w będzie w godz. od 11.00 do 13.00 w centrum konwencyjnym Prairie Capital Convention Center.

Po uroczystości zaprzysiężenia w gmachu  Old State Capitol republikański gubernator Bruce Rauner z małżonką Dianą będzie przyjmował gratulacje. Wstęp na spotkanie z republikańskim gubernatorem i pierwszą damą jest wolny.

Na stanowym Kapitolu w godz. 13.30 -15.30, w swoich biurach przyjmować będą kurtuazyjne wizyty demokraci: sekretarz Jesse White, skarbnik Mike Frerichs, prokurator generalna Lisa Madigan i republikańska rewident  Leslie Munger. Wstęp na spotkania z politykami jest wolny.

Wieczorem, w godz. 17.30-19.30 w hotelu Hilton Springfield rewident Munger wydaje otwarte dla publiczności przyjęcie inauguracyjne, a sekretarz White −w Crowne Plaza w godz. 18-22.

Uroczystości inauguracyjne zamyka koncert w Prairie Capital Convention Center.  Wstęp tylko za biletami.

 Pełny harmonogram uroczystości zaprzysiężenia nowych władz Illinois, które zaczynają się już w tę sobotę, można znaleźć pod adresem internetowym: www.illinoisinauguration.com/events./

(ao)

Na zdjęciu: nowy gubernator Illinois Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*