Spotkanie ws. wadliwych okien w domach koło Midway

Uszkodzona framuga okienna w domu w okolicy lotniska Midway fot. arch. pryw. B.Gabka

Szefowa Departamentu Lotnictwa Cywilnego w Chicago Ginger Evans 23 sierpnia spotka się z mieszkańcami okolic lotniska Midway, w domach których zainstalowano dźwiękoszczelne okna. Evans i przedstawiciele lokalnych władz wysłuchają opinii i odpowiedzą na pytania mieszkańców ws. przykrego zapachu, jaki wydzielają okienne framugi.

Spotkanie odbędzie się w środę, 23 sierpnia w siedzibie Hale Park, przy 6258 West 62nd Street w Chicago. Początek o godz. 15 – jak zapewniają organizatorzy, można przyjść także później. Przesłuchania potrwają kilka godzin; spodziewana jest spora liczba poszkodowanych.

Jak już pisaliśmy na naszych łamach, poszkodowani, w tym polskie rodziny, domagają się, by władze miasta przysłały do ich domów ekspertów, którzy zidentyfikują emitowany gaz i ocenią jego wpływ na organizm człowieka. Mieszkańcy obawiają się, że szkodliwe chemikalia rujnują ich zdrowie. Problem może dotyczyć nawet 10 tys. domów, bo w tylu nieruchomościach zainstalowano dźwiękoszczelne okna.

Lokalne organizacje dzielnicowe apelują o dobrą frekwencję na spotkaniu w Hale Park; im więcej protestujących, tym większy nacisk na lokalne władze, by podjęły odpowiednie działania.

Dodatkowe informacje na profilu facebookowym: Midway Defective Window Recipients (www.facebook.com/pzidarich6348/). Można też na FB zostawić wiadomość do kierujących akcją: Pam Zidarich (w języku angielskim) i Barbary Gabki (w języku polskim).

(ao)

Categories: Chicago

Comments

  1. Ben
    Ben 17 sierpnia, 2017, 12:32

    A kiedy spotkanie w zwiazku z NIE zainstalowanymi oknami, drzwiami i tym podobnych bzdur wypowiadanych w telewizji i ich milionowych kosztach dla mieszkancow miasteczek graniczacych z lotniskiem O’hare???? KIEDY????
    Moze o tym napiszecie szanowny dzienniku zwiazkowy

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*