Meczet w Bridgeview celem internetowych pogróżek

Meczet w Bridgeview celem internetowych pogróżek

Meczet w podchicagowskim Bridgeview stał się celem gróźb umieszczanych w mediach społecznościowych. Policja zwiększyła liczbę patroli w pobliżu świątyni, a FBI wszczęło w tej sprawie dochodzenie.

Nieznani sprawcy wysuwają groźby wobec Mosque Foundation w Bridgeview, zapowiadając strzelanie do muzułmanów i ich zabijanie − oświadczył Ahmed Rehab, dyrektor wykonawczy chicagowskiego oddziału Council on American-Islamic Relations (CAIR)

Wyjaśnił, że niebezpieczne wpisy pojawiły się przed kilkoma dniami i zostali już o nich poinformowani uczęszczający do meczetu wierni.

Organizacja powiadomiła o tym fakcie FBI oraz lokalną policję, która zwiększyła swą obecność wokół meczetu przy 7360 W. 93rd St. w Bridgeview.

CAIR zaleciła też zwiększenie zabezpieczenia wszystkich meczetów, szkół i organizacji islamskich w metropolii chicagowskiej. Oussama Jammal, wicedyrektor Mosque Foundation oświadczył, iż wobec wysuwanych gróźb „należy się mieć na baczności i szczególnie mieć na uwadze bezpieczeństwo dzieci”.  (ak)

Na zdjęciu: Meczet w Bridgeview fot.Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*