Lekarz za kratkami

fot.DarkoStojanovic/pixabay.com

fot.DarkoStojanovic/pixabay.com

40 miesięcy więzienia i zwrot 1,5 mln dolarów – taki wyrok usłyszał lekarz z Tinley Park, wcześniej uznany winnym oszustw wobec ubezpieczenia Medicare.

Sąd federalny uznał dr. Banio Koromę winnego łącznie czterech przestępstw – m.in. oszustw w służbie zdrowia oraz składania fałszywych oświadczeń medycznych. 66-letni mieszkaniec Tinley Park do 2013 r. pracował dla Mobile Doctors z siedzibą przy 3319 N. Elston – firmy, która aranżowała domowe wizyty lekarskie dla pacjentów z Illinois, Indiany, Michigan i innych stanów.

Według prokuratorów Koroma wystawiał zaświadczenia o ograniczonej mobilności pacjentów, podczas gdy byli oni sprawni i nie potrzebowali usług, które dla nich zamawiał. Zaświadczenie dla jednej pacjentki, która mogła sama chodzić do lekarza pierwszego kontaktu, kosztowało Medicare ponad 45 tys. dolarów.

Wcześniejsze śledztwo doprowadziło również do skazania prezesa Mobile Doctors, Dike’a Ajiriego, który w zeszłym roku przyznał się do nieuczciwego zawyżania rachunków i oszustw wobec Medicare i Rady Emerytalnej Kolei na sumę blisko dwóch milionów dolarów.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*